Gigabyte 450M S2H sistem fan kontrolü

okanergun

Hectopat
Corsair SPEC-05 kasam var, anakartım Gigabyte 450M S2H anakartın üzerinde sadece işlemci ve tek fan girişi var, ekstra 3 fan kullanıyorum bunları önceden Molex bağlantılarına bağlıyordum, fakat sonradan fanları kontrol edebilmek adına bağlantı çoğaltıcı aldım 3 pinli olduğu söylendiği için fakat fanlar öyle olsa da maksimum 2 pin takılabiliyor pinler bir boşluklu yerleştirildiği için. Fanlarım TX model txccf12bk, bunları kontrol edebileceğimi dahi bilmiyorum. Kasam çok fazla ses çıkarıyor, 42 dB gibi, eğer kontrol edebilmemin bir yolu varsa benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

(Ekstra kasayla gelen bir Corsair fanım var.)

Fanlar;

Kullandığım çoğaltıcı;

Çoklayıcıyı iade etme şansın var mı? Çünkü daha kaliteli bir çoklayıcı alıp 3 pinli girişlerinden kontrol edilebilir gibi duruyor.
Maalesef baya oluyor, bilgisayarı aldığımda almıştım şimdi ses çok fazla rahatsız ediyor artık. Fakat sorun değil bana kolay yerleştirebileceğim ve bilgisayardan programla fanları kontrol edebileceğim bir programlı veya fiziksel olarak kontrol edebileceğim bir çoklayıcı gerekiyor sadece. BIOS ekranına erişemiyorum monitörümden dolayı.

Maalesef baya oluyor, bilgisayarı aldığımda almıştım şimdi ses çok fazla rahatsız ediyor artık. Fakat sorun değil bana kolay yerleştirebileceğim ve bilgisayardan programla fanları kontrol edebileceğim bir programlı veya fiziksel olarak kontrol edebileceğim bir çoklayıcı gerekiyor sadece. BIOS ekranına erişemiyorum monitörümden dolayı.
MSI'ın yazılımını kurmayı denediniz mi hiç? Dragon Center'ı ? Microsoft Store'da var.

MSI'ın yazılımını kurmayı denediniz mi hiç? Dragon Center'ı ? Microsoft Store'da var.
Hayır, şu an indiriyorum deneyip tekrar yazacağım.
Sadece MSI ürünleri giriliyor sanırsam, ürün kodu giriyorsun ve garantini vesaire görüyorsun sanırsam anladığım kadarıyla. @ItsAllGoodman

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı