Gigabyte 970A-DS3P PC Toplama

DarkAirlines

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: Asus ROG Strix G17 (2023)
İşlemci: AMD Ryzen 9 7945HX (32 CPU)
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX™ 4070 8 GB
Bellek: 4800 MHz 32 GB DDR5
Depolama: 1 TB SSD M2.0
Herkese merhabalar ben GTA V için bir sistem ayarlamak istiyorum. Mevcut bir bilgisayarım var onun üzerine parçalar alacağım. Ben şu parçaları düşündüm , kullanan yahut bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

İşlemci : Amd FX-6300 Soket AM3+ 3.5 GHz = 346 TL
Anakart : Gigabyte 970A-DS3P (O.C) 2000MHz Soket AM3+ ATX = 260 TL
Ekran Kartı : Asus R9 270 2 GB GDDR5 256 Bit DX 11.2 = 518 TL
RAM : HyperX Fury Red 8 GB DDR3 1600 MHz = 201 TL
Güç Kaynağı : Dark Force Serisi 600w = 148 TL

Fiyatları uygun mudur? Performansları nasıldır? Özellikle ekran kartı kimisi çok övüyor ediyor kimisi yerin dibine sokuyor aklım karıştı doğrusu. Sistem konusunda uyum sıkıntısı olur mu? Mevcut olan sıkıntı çıkar mı? Aynı fiyatlara - mümkünse daha ucuza - daha kaliteli ürünler bulabilir miyim? FX-6300 düşük geliyor kimisine. Bu sistemde GTA V'i hemen hemen tüm ayarlar High'ta oynamak için yeterli midir? Bu sistemde hangi ayarlarda oynarım? Kaç FPS alırım? Şu anda kafamda bunlar var. Bilgisi olan kişiler özellikle videoyu çeken kişiler yardımcı olurlarsa çook sevinirim..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fiyat konusunda biraz sıkıntı var :)) Onu da fiyatı düşük olduğu için aldım 500w almıştım normalde. Ucuz olduğu için aldım itiraf edeyim :D Bu sistemle bütün ayarlar highta oynayabilir miyim? Ya da aynı ayarlara yaklaşık şekilde? Sanırım optimizasyon da vardı GTA 5'te. Otomatik ayarlıyordu :D

1.700 TL civarı. İntel işlemciler çok pahalı :/ Yani bu parçalar + GTA 5(170 TL) + Bir de 20 tllik ekstra bir harcama var. Onların haricinde intel sistem dizebilirseniz düşünürüm. Ama ekran kartından düşmemek gerekiyor ve RAM 8 GB olabilirse lütfen. O da zor olucak ama :/

Merak etmeyin. Şimdi İntel sistemi göreceksiniz. Sizin sistemden daha iyi olacak. 4160, FX 6300'den daha iyi. Yani pahalı diye bir durum yok.

100 lira kadar yükseltebilir misiniz bütçenizi? 100 lira yükseltirseniz çok daha iyi bir sistem olacak.

Yani zaten fiyatlar daha düşüktü. Başta 1.500 tlydi ben artıra artıra bu hale getirdim. 100 tl daha artırmam mümkün değil sanırım.. Dün 518 tlydi ekran kartım bugün 537 tl olmuş :/

Neyse, yükseltmenize gerek kalmadı. AMD yerine süper bir İntel sistem sahibi olacaksınız.
sistem.png

Benim kendi kasam var onun üzerine yapamaz mıyız? Onda 750 GB depolama alanı falan da var :D Yani bana optik sürücü okuyucu , kasa falan lazım değil :) Tabi mevcut kasaya oluyorsa.

Bir de kasa falan pahalı olmuş. Ona verilecek parayla ekran kartını daha iyi alabilirdim. Ben 265 almıştım sonra 270 yapmıştım. Modelin düşmesi kötü oldu :/ Ram fiyatına Fury'de var. Daha kaliteli bence ama siz daha iyi bilirsiniz tabi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı