Gigabyte A320M-S2H anakartta R5 5600 için hangi BIOS sürümü kullanılmalı?

NTX Emre

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. A320M S2H anakartima BIOS Update yapmak istiyorum. Ekranda sürüm olarak "FA,26.08.2020" yazıyor ve Ryzen 5 5600 takmak istiyorum. Hangi sürümü yuklemeliyim ya da bilgisayarcıya mı yaptırmalıyım? Maalesef yeni bir anakart için bütçe yok ve RX 6600 alacağım. (Bu arada Gigabyte anakartı kullanıyorum)

BIOS ID: 8A16BG0P.
Bu yazıyor.

Anakartınızın rev ine göre bu linkten şeçip sayının yanında b olmayan bir sürümü kullanabilirsiniz

Son düzenleme:
Anakartınızın rev i kaç acaba.

Anakartınızın rev ine göre bu linkten şeçip sayının yanında b olmayan bir sürümü kullanabilirsiniz
Rev 2.0 yazıyor anakartta

Tamamdır oradan rev 2.0'ı seçip kurabilirsiniz
Yalnız kuracağınız sürümün yanında b harf i olmasın beta anlamına geliyor ve pek kararlı olmuyorlar.
Ryzen 5 5600 işlemciye baktığımda yanında Fc yazıyordu ve burada da bu sürüm var bu uygun mudur beta olduğu falan da söylemiyor ve Windows 10 da sıkıntı yaşar mıyım

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230727_122955_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230727_122955_com.android.chrome.jpg
    57,9 KB · Görüntüleme: 16
Ryzen 5 5600 işlemciye baktığımda yanında FC yazıyordu ve burada da bu sürüm var bu uygun mudur beta olduğu falan da söylemiyor ve Windows 10 da sıkıntı yaşar mıyım

Yaşamazsın sıkıntı olmaz ama ben güncellikten yanayım en güncel sürümü yüklersen yine uyumlu çalışır yanında b olmasın yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı