Gigabyte A320M-S2H sistemde RAM değerleri normal mi?

SPD sekmesini paylaşmayın sadece Memory sekmesini paylaşın.
1599555391052.png

Evet şu anda 2933 MHz olarak çalışıyor. Sorun yok. Fakat gecikme değerleri biraz yüksek görünüyor. Bellekler birbirinden farklı olduğu için değerler bu şekilde olabilir.

Bundan sonra daha da uğraşmak istiyorsanız gecikme değerlerini elle düşürmeniz lazım. Fakat sistem düzgün çalışır mı çalışmaz mı bir garantisi yok. Deneyip sonucu görmeniz gerekiyor.

Evet şu anda 2933 MHz olarak çalışıyor. Sorun yok. Fakat gecikme değerleri biraz yüksek görünüyor. Bellekler birbirinden farklı olduğu için değerler bu şekilde olabilir.

Bundan sonra daha da uğraşmak istiyorsanız gecikme değerlerini elle düşürmeniz lazım. Fakat sistem düzgün çalışır mı çalışmaz mı bir garantisi yok. Deneyip sonucu görmeniz gerekiyor.
Hocam gecikme değerleri voltaj ile alakalı olabilir mi? XMP açık iken 1.35V'da çalışıyordu bellekler, kapatınca 1.20 oldu. El ile yükseltsem fayda sağlar mı?

Deneyebilirsiniz. Dram Voltage 1.35 yapın ve tekrar Memory sekmesini kontrol edin. Şu sayfadan voltaj ayarlarına gireceksiniz ve en altta dediğim yeri 1.35 Volt yapacaksınız.

gigabyte ram frequency-1.png gigabyte ram frequency-3.png

Evet eski haline geri dönmüş. Daha önceki haline getirip sorun yaşamazsanız 2933 MHz olarak kullanabilirsiniz.
Deneyeceğim hocam. Sonuçları yazacağım.
1599557579617.png

Biraz ayarlarla oynadım. 1.320V ayarladım. 2933 üstü yapınca stok ayara dönüyor CPU-Z'de, o yüzden 2933 yapıp bıraktım. Olmuş mu hocam, bir etki etmiş mi voltaj? Yoksa gecikme ayarı yapmak gerekir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı