Gigabyte A320M vs B450

1650 yerine rx 570 armor 4gb alsam bisey farkedermi cunku butcemi azcik zorlayabilir performans cok farkedermi zaten oyunlari ultrada oynamayi dusunmuyorum
Bide butcemi cokta zorlamazda o kadar fark varmi 1650 super ile rx570 armor arasinda

@ShadowDancer
Elbet farkeder ama yüksek ayar takıntılı değilsen hissedeceğini düşünmüyorum. Ayrıca Armor ısınma sorunludur hocam dikkat etmelisin. Armor modeli bildiğim kadarıyla 1300 TL falan. O bütçe için Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 8GB var. GTX1650 Super 1400 TL. Yani aralarında çok fiyat farkı yok bence GTX 1650 Super tercih et ama bütçeni çok zorlaman gerekiyorsa da RX 570 üzmez seni.

Monitör konusunda Everest, Rampage gibi firmalar bu alanda kendisini kanıtlayamadı. Dışı değil içi, kalitesi önemlidir.

@ShadowDancer
Elbet farkeder ama yüksek ayar takıntılı değilsen hissedeceğini düşünmüyorum. Ayrıca Armor ısınma sorunludur hocam dikkat etmelisin. Armor modeli bildiğim kadarıyla 1300 TL falan. O bütçe için Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 8GB var. GTX1650 Super 1400 TL. Yani aralarında çok fiyat farkı yok bence GTX 1650 Super tercih et ama bütçeni çok zorlaman gerekiyorsa da RX 570 üzmez seni.

Monitör konusunda Everest, Rampage gibi firmalar bu alanda kendisini kanıtlayamadı. Dışı değil içi, kalitesi önemlidir.
Knkm senide ugrastircamda iyi monitor markalarini soylermisin

Dell, Acer, LG, Samsung, AOC, Wiewsonic, Philips, Asus, BenQ, Gigabyte, MSI kaliteli markalardır ancak kaliteli markaların da kötü ürünleri vardır bir ürün almadan önce konu açmanı tavsiye ederim.

2 Tane sistem var hangisi? İkisi de 4.400 TL civari.
AMD Ryzen 5 1600.
RX 570 Armor 4 GB.
Gigabyte A320M.
Kingston HyperX Fury 8 GB.
Kasa: Gametech GT-003 4x120mm fanlı tempered.
Monitör: Everest m-335.
Guc kaynagi ne kadar gerekir bilmem.
Harddisk: Segate skyhawk 3.5 1TB.

Veya.

R5 1600.
RX 570 Armor 4 GB.
B450.
HyperX Fury 8 GB.
240 GB SSD.
500W.
Bir tanede 1TB disk.
Kasa ile monitör ayni.

Eğer sorun hala geçerli ise şunları söylemek isterim işlemcinin 12nm olduğuna dikkat et RAM'lerin MHz değerini olabildiğince yüksek tut ve çift kanallı olur ise sana en az 10 - 15 FPS katkısı olur hele hele espor oyunlarında 50FPS bile fazladan alabilirsin;
Ekran kartı kısmında Gittigidiyor'da satılan XFX 3X Edition kartı almanı tavsiye ederim ben kullanıyorum ve cidden bayağı iyi kart hele overclock yapınca tam istediğim kıvama geliyor
Siteye git
Ve Recep abinin de dediği gibi kesinlikle o Ryzen 5 1600 overclock performansı harika ve en düşük B450 anakartlarda kullanılması gerekir
Eğer fiyat performans açısından bir PC dizmemi istersen yaz sana güzel şeyler önerebilirim

Ben Ryzen 2600 ile kullanıyorum hiçbir stabilite sıkıntısı yaşatmadı sıcaklık sorunu da yok + olarak mosfet soğutucusu var iyi bir anakart fiyatına göre.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada kapsamlı bir test yapılmış.En sıcağı Gigabyte

Yeni konular

Geri
Yukarı