Gigabyte anakartta 1 uzun 2 kısa bip sesi

Slaque

Decapat
Anakart
GA-P55-US3L
İşlemci
Xeon X3450
Merhabalar, 2. el bir sistem topladım. anakart geldiğinde soket kısmında 5-6 tane eğik pin gördüm. Elimden geldiğince düzelttim ve sistemi kurdum ancak Buzzer'ı taktığımda 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyor. Sorun ekran kartımda değil eminim.
Sistem:
GA-P55-US3l anakart.
Kingston 8 GB DDR3 1333 MHz RAM.
Xeon X3450 işlemci.
MSI Cyclon'e HD6850 ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğik pinler de sebep olabilir. İşlemci çalışmazsa görüntü gelmez.

Vallahi hatalara baktım da ekran kartı arızası.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-10_134512.png
    resim_2021-05-10_134512.png
    125,1 KB · Görüntüleme: 94
Merhabalar, 2. el bir sistem topladım. anakart geldiğinde soket kısmında 5-6 tane eğik pin gördüm. Elimden geldiğince düzelttim ve sistemi kurdum ancak Buzzer'ı taktığımda 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyor. Sorun ekran kartımda değil eminim.
Sistem:
GA-P55-US3l anakart.
Xeon X3450 işlemci.
1643294395660.png

Gigabyte'ın sitesinde "Grafik kartı hatası." diyor. Grafik kartını anakarta tam taktığınıza emin misiniz?

Sistem:
GA-P55-US3l anakart.
Xeon X3450 işlemci.
İlk kez çalışıyorsa sorunu anlamak adına olabildiğince az bileşen ile deneyin. Mesela RAM 2 ise birini takın, işlemcide GPU varsa ekran kartı ve HDD çıkarın. En azından onlardan olmadığına kanaat getirirsiniz.

İlk kez çalışıyorsa sorunu anlamak adına olabildiğince az bileşen ile deneyin. Mesela RAM 2 ise birini takın, işlemcide GPU varsa ekran kartı ve HDD çıkarın. En azından onlardan olmadığına kanaat getirirsiniz.

Ekran kartını cikardim,ssd/hdd bağlamadım 2 farklı işlemci denedim 2 farklı RAM denedim ancak sorun aynı.

RAM'lerde sıkıntı olabilir. RAM'in uçları silip tekrar takın.

Denedim.

RAM'lerde sıkıntı olabilir. RAM'in uçları silip tekrar takın.

Denedim.

Eki Görüntüle 1284558
Gigabyte'ın sitesinde "grafik kartı hatası." diyor. Grafik kartını anakarta tam taktığınıza emin misiniz?

Ekran kartı olmadan çalıştırınca da sorun hala devam ediyor.

Grafik birimi olmayan işlemci ile görüntü alamazsınız. Ekran kartı sağlamsa işlemci soketi sıkıntı olabilir.

O zaman işlemci soketine bakın. Ufak yamulmalar bile sebep olabilir.

Geri
Yukarı