Gigabyte Aorus 15G KC alınır mı?

Blackbeard

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar arkadaşlar, 18-20.000TL arası laptop arayışındayım. Aslında aklımda Monster T7 v25.1 vardı ama indirim yapacakları yok o yüzden ondan vazgeçtim. 3 yıldır Monster Kullansam'da bu fiyat politikalarından dolayı biraz da soğdum. Genel olarak render ve modelleme üzerine kullanacağım. Kullandığım programlar hem işlemciye yük bindiriyor hem de ekran kartına o yüzden ikisi de benim için önemli. 3D Max, Corona, SketchUp, Lumion, D5 gibi programları kullanıyorum. Araştırmalarım sonucu bütceme uygun Gigabyte Aorus 15G KC modelini buldum alınır mı? Garantisi nasıldır? Aklımdaki diğer modelde ASUS yalnız sRGB değeri düşük dediler. O yüzden kafam karıştı yoksa Ryzen işlemcili olmaaı avantaj.

Dosya Ekleri

• 2929C3DD-1BDC-4E3F-B6C2-89BCFAB11BCB.png
    2929C3DD-1BDC-4E3F-B6C2-89BCFAB11BCB.png
    247,2 KB · Görüntüleme: 102
  • 30DA7FDB-88F0-4400-BB53-6120DB471F3F.png
    30DA7FDB-88F0-4400-BB53-6120DB471F3F.png
    248,6 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin için ekranmı yoksa işlemcimi önemli ona göre karar vermeniz lazım hangisine karar kılarsanız onu seçin ama ben her zaman işlemciden yanayım ileride monitor alabilirsiniz.

Dostum Rog serisinin R9 5900HX işlemcili olanını kullandım. Performans olarak muhteşem, tabii ki ilk gaming laptobumdu çokta deneyimli değilim ama. Ne ısınma sorunu yaşadım ne güncel oyunlarda 60 FPS'in altına düşme sorunları. Senin karşılaştırmaya bıraktığın Rog modeli panel kalitesi olarak gerçekten berbat. Kasa olarak kullanmayacaksan yani şöyle; zaman zaman evinde ek monitöre bağlayıp, zaman zaman da dışarı taşımak amaçlı, o zaman almanı tavsiye etmem. Ama kasa olarak kullanıp, gerektiğinde de taşıyabileyim diyeceksen kesinlikle alınabilir lakin çok güçlüydü kullandığım süre içinde. Gigabyte aorus'un ekran kalitesi ise gerçekten görmesem de oled ekranlar kullanması çok iyi olacağı kanısına vardırtıyor. Ama detaylarını bilmiyorum tabii orasını sen araştırmışsındır zaten. MUX varsa ve ekran kalitesi ön plana çıktığı için Aorus derim ben. He tabii Rog içinde de 1 TB SSD olması önemli bir artı.

İkisi arasindan kesinlikle Gigabyte. Asus'un kötü soğutması, kötü ekran kalitesi ve MUX olmamasi ciddi dezavantaj. Bunlar için Gigabyte baya önde, ayrıca ekran yenileme hızı da daha iyi. İşlemci açısından bahsettiğiniz uygulamalar için aralarında ciddi bir fark var mıdır bilemiyorum ama iki işlemci arasında çok ciddi farklar yok.

Sizin için ekranmı yoksa işlemcimi önemli ona göre karar vermeniz lazım hangisine karar kılarsanız onu seçin ama ben her zaman işlemciden yanayım ileride harici monitor alabilirsiniz.
İşlemci daha önemli hocam ona katılıyorum. Şu an ki laptopum abra a5 v13.4 modeli ekranı bundan kötü değildir diye düşünüyorum ama o kadar para vermişkende ekranıda güzel olsun istiyor insan.

ASUS'ta kırmızıları turuncu görüyorsun:)

Bu işte beni üzer hocam o kadar da kötü olmasın be 😅

Gigabyte Aorus 15G KC alınır soğutma konusunda başarılı laptop diye biliyorum.

Hocam tam olarak bu modeli bulamadım ama aynı modelin 3070LISIni izledim Turbo fanda 75-80 civarı gördüm. Aklıma takılan asıl soru bu marka son birkaç senedir Türkiyede galiba garantisi nasıl diye merakediyorum.

ASUS'un malzeme kalitesi acik ara onde. ASUS cihazin pil verimliligi daha iyi, bu durumda Intel islemci 11. nesil olmadigi için PCI-e veriyollari da ayni hizda oldugundan ASUS oneriyorum. Bu sene cok laptop inceledim, Razer Blade 15 3070 bile gecti elime, Gigabyte'in fan sesi berbat, ve her ne kadar ASUS'un yaziliminin da gelistirilmesi gerekiyor olsa Gigabyte'a fark atiyor bu alanda.

Bu sene fazla fazla laptop denemis biri olarak, G15 diyorum. Bende de Zephyrus G15 var ekrani gayet guzel hatta en iyi laptop ekranlarindan kendi klasmaninda. Strix G15 icin ekran anlaminda yorum yapamiyorum ama yine ge G15.
Bu işte beni üzer hocam o kadar da kötü olmasın be 😅

Hocam tam olarak bu modeli bulamadım ama aynı modelin 3070LISIni izledim Turbo fanda 75-80 civarı gördüm. Aklıma takılan asıl soru bu marka son birkaç senedir Türkiyede galiba garantisi nasıl diye merakediyorum.

Uzun zamandir TR'de Gigabyte. Asus'ta kirmizi falan da gormezsiniz, zaten eger o kadar takiyorsaniz kalibrasyon yapmaniz lazim her iki cihazda da.

ASUS'un malzeme kalitesi acik ara onde. ASUS cihazin pil verimliligi daha iyi, bu durumda Intel islemci 11. nesil olmadigi için PCI-e veriyollari da ayni hizda oldugundan ASUS oneriyorum. Bu sene cok laptop inceledim, Razer Blade 15 3070 bile gecti elime, Gigabyte'in fan sesi berbat, ve her ne kadar ASUS'un yaziliminin da gelistirilmesi gerekiyor olsa Gigabyte'a fark atiyor bu alanda.

Bu sene fazla fazla laptop denemis biri olarak, G15 diyorum. Bende de Zephyrus G15 var ekrani gayet guzel hatta en iyi laptop ekranlarindan kendi klasmaninda. Strix G15 icin ekran anlaminda yorum yapamiyorum ama yine ge G15.

Uzun zamandir TR'de Gigabyte. Asus'ta kirmizi falan da gormezsiniz, zaten eger o kadar takiyorsaniz kalibrasyon yapmaniz lazim her iki cihazda da.
Ekrana aslında çok aşırı takılmam hocam elimde şu an zaten mükemmel ekranlı bir laptopta yok sadece render alırken renkleri ne kadar doğru görürsem o kadar benim artıma olur diye düşünüyorum.
Gıgabyte ben yenilerde piyasaya girdi sanıyordum hocam demek ki pek çevremizde görmediğimiz için öyle geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı