Gigabyte Aorus Elite B450 anakart için RAM slotu değişimi yapılabilir mi?

Techno.Patates

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,

Elimde olan eski PC'den kalan parçaları kasa ve PSU alarak bir araya getirdim. Kurulumu yaptığım esnada bir işim çıktı ve evden çıkmam gerekti. Geldiğimde, kardeşim bana yardım etmek amacıyla RAM'leri takmaya çalışmış ancak; anakartın RAM slotlarını ciddi şekilde zorlamış, en soldaki ilk slot harici diğer 3 slotun klipslerini ve slotlarına zarar vermiş(bazıları kırılmış). RAM'lerde herhangi bir arıza olmaması ve kendine zarar vermemiş olması ise bu durumda içime su serpti diyebilirim. Tek slotla şu an çalışıyor. Ancak Dual Channel çalıştırmak için 2 adet RAM aldığım için 3.slotu tamir ettirmeyi(veya mümkünse yeniletmeyi) düşünüyorum. Biraz araştırma yaptım ancak kimsenin bu tarz bir tamirat işi yaptığını göremedim. Slotların bazıları hafif genişlemiş veya klipsleri kırılmış durumda. Anakartın alt tabanında herhangi bir zarar yok. Yenisi ile değişim yapılabileceğini düşündüm, ancak yapılabilir mi? Varsa bildiğiniz usta vs. tavsiye istiyorum :)

Not: Anakart halen sorgulamada 7ay garantili. Bu durum yüzünden garanti dışı kaldı. Teknik servisle yaptığım görüşmede mailime gelen cevap garanti dışı kaldığı yönünde ve ücreti ile beraber de yapılamıyormuş. Yardımlarınızı bekliyorum. Selamlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı