Gigabyte AORUS GeForce RTX 3060 Elite 12GB 9436 TL

7.5-8 arasına düşse alacağım bir tane parası hazır 🤌
Ben aldım 9500'den teslimat süresi 1 ay yaklaşık fiyatlar düşerse daha uygun bir ekran kartı bulursam iptal etmeyi düşünüyorum ama dolar kuru beni korkutuyor ve daha fiyat düşüşü yaşanacağını düşünmüyorum.

Hocam forumda çok fazla 6600XT fanı var, eleştirmeye kalksak "fanboy" damgası yiyoruz. Benim kullandığım 6600XT'de çok fazla CW vardı ve fan rulmanlarından gelen tuhaf bir ses vardı. Diğer bir kaç sorun ise, driver kaynaklı olduğunu düşündüğüm ama belki kartın kendisinde bir sorun vardı (donanım konusunda cahil olmadığımı belirtmek isterim bu arada) tam emin değilim.

Kartın kurulumunu yaptıktan sonra sistemde anlık ekran kararmaları, anlık parlaklıkta düşüp yükselme, pencere animasyonlarında yavaşlama, oyunlarda kartın gücünün anlık olarak 0'a düşüp çıkması gibi bir çok sorun vardı. Ayrıca kullandığım edit programlarında çökme, export alırken kartın güç konusunda çok tutarsız olması gibi saçma problemleri de mevcuttu.

Hem bunlar ışığında hem de kartta CW olması sebepli değişim istedim ama sonunda iade çıktı. Ama forumda bir sürü 6600XT sahibi var ve hiç biri sorun bildirmiyor ve tavsiye ediyor. Örneğin aşağıdaki konuya göz atarsanız bir çok kişinin memnun, bir o kadarının da memnun olmadığı görürsünüz. Her zaman denildiği gibi, teknoloji şans işi 👍

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben aldım 9500'den teslimat süresi 1 ay yaklaşık fiyatlar düşerse daha uygun bir ekran kartı bulursam iptal etmeyi düşünüyorum ama dolar kuru beni korkutuyor ve daha fiyat düşüşü yaşanacağını düşünmüyorum.
Hocam 1 ay yazıyor da 1-2 haftada geliyor. Ben JP'den almıştım 1 ay diyordu 6 günde geldi. N11'den aldığım ürünler bazen 6 günden daha geç geliyor :D

Aynı şekilde ben de düşünüyordum fakat yurtdışından gelen ürün geri gidene kadar para hesabına gelmediği için o para yaklaşık 2 buçuk 3 ay civarı bloke oluyor. Ekstradan paran yoksa iade etme.

Hocam forumda çok fazla 6600XT fanı var, eleştirmeye kalksak "fanboy" damgası yiyoruz. Benim kullandığım 6600XT'de çok fazla CW vardı ve fan rulmanlarından gelen tuhaf bir ses vardı. Diğer birkaç sorun ise, driver kaynaklı olduğunu düşündüğüm ama belki kartın kendisinde bir sorun vardı (donanım konusunda cahil olmadığımı belirtmek isterim bu arada) tam emin değilim.

Kartın kurulumunu yaptıktan sonra sistemde anlık ekran kararmaları, anlık parlaklıkta düşüp yükselme, pencere animasyonlarında yavaşlama, oyunlarda kartın gücünün anlık olarak 0'a düşüp çıkması gibi birçok sorun vardı. Ayrıca kullandığım edit programlarında çökme, export alırken kartın güç konusunda çok tutarsız olması gibi saçma problemleri de mevcuttu.

Hem bunlar ışığında hem de kartta CW olması sebepli değişim istedim ama sonunda iade çıktı. Ama forumda bir sürü 6600XT sahibi var ve hiçbiri sorun bildirmiyor ve tavsiye ediyor. Örneğin aşağıdaki konuya göz atarsanız birçok kişinin memnun, bir o kadarının da memnun olmadığı görürsünüz. Her zaman denildiği gibi, teknoloji şans işi 👍

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Katılıyorum. Yazılım olayını bir tarafa bırakıyorum ki ben 6600 XT ile pek sürüm değiştirmediğimden dolayı pek sorun yaşamadım. Asıl can sıkan bu kartı kullanan kullanıcıların elindeki kartı sanki 3060 değil 3060 Ti rakibi gibiymiş arşa çıkarmaları. Kartı kötülemiyorum bu arada, 6600 XT gayet güçlü, hatta mimari olarak Watt başına performansta 3060'tan önde bir model. Ama dediğim gibi bilgi sahibi olmayan veya fan gözüyle bakan insanların objektif ve eşit olmayan yorumları sıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı