Gigabyte AORUS GeForce RTX 3060 Elite 12GB 9436 TL

@deMarc Power limit olayını genişletme imkanı var mı? Listeden baktığıma göre kullandığım 3060 AMP modeli VRM olarak en iyisi ama güç limiti noktasında geri kalıyor.

VRM konusu bildiğim bir konu değil yani kullanılan regülatörlerin VRM kapasitesine ne gibi artısı eksisi oluyor bilmiyorum ama benim anladığım Zotac'ın güç kapasitesi diğerlerinden yüksek ama karta o kadar güç verildiğinde kart sıcaklık limitlerine ulaşıp crash verdiği için pratikte limiti sınırlanıyor, potansiyelini kullanamıyor yani.

VRM konusu bildiğim bir konu değil yani kullanılan regülatörlerin VRM kapasitesine ne gibi artısı eksisi oluyor bilmiyorum ama benim anladığım Zotac'ın güç kapasitesi diğerlerinden yüksek ama karta o kadar güç verildiğinde kart sıcaklık limitlerine ulaşıp crash verdiği için pratikte limiti sınırlanıyor, potansiyelini kullanamıyor yani.
Sıcaklık olarak maksimum 60 falan görüyorum. Güç limitlerinin genişletsek altından kalkar muhtemelen.

Ekran kartı elime bugün ulaştı hemen taktım Furmark testi yaptım 30 dakika sıcaklık 60 dereceyi geçmedi ortalama 135 fps aldım fan %85 ile çalıştı ve inanın gram ses yoktu ses konusunda çok başarılı buldum şimdilik paylaşabileceklerim bunlar.

Bu kart yakın zamanda elime geçmişti 3060'ların en tepe kartı gerek soğutma gerek OC kabiliyeti muazzam kart benim sistemde Full yükte 50-55 derece aralığında çalıştı fanlardan rahatsız edici gram ses yok Gigabyte normalde kuşkulu yaklaşırım ama 3000 Aorus serisinde güzel iş çıkarmışlar.

Bu fiyata koşarak alınır daha da düşer mi sanmıyorum normal Dual modeller belki.

Geri
Yukarı