Çözüldü Gigabyte AORUS K1'in içinde hareket eden bir şey var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmirhanKod

Hectopat
Makaleler
1
Gigabyte Aorus K1 aldım. 2 gün sonra elime ulaştı. Klavyeyi hareket ettirince sağ, sol, yukarı ve aşağı klavyenin sağ tarafından numpadin altından ses çıkıyor.
Herhangi bir darbe yok hem cihazda hem de kutuda.
Ses kaydı atmak isterdim ama mikrofon sesi duymuyor.

Sizce ne yapmalıyım? Normal bir durum mu?

Çözüm
Son durum;
Ürünü iade ettim.
Önden hasar almıştı ve içinde 2-3 tane vida benzeri parça klavyenin içinde serbestçe hareket ediyordu.
Denedim de benim klavyemden de aynı ses geliyor. 6 aydır kullanıyorum daha yeni fark ettim. Herhangi bir sorun yaratmadı. Hele ki klavyem Gamepower saber RGB. Gamepower ile bile sorun yaşamadıysam Gigabyte sorun yaratmaz diye düşünüyorum.

Dış metal derken? Fotoğrafını atabilir misin?
İnceleme videolarında da yamukluk var. Yinede bir size sorayım dedim.
20201112_120330.jpg

Denedim de benim klavyemden de aynı ses geliyor. 6 aydır kullanıyorum daha yeni fark ettim. Herhangi bir sorun yaratmadı. Hele ki klavyem Gamepower saber RGB. Gamepower ile bile sorun yaşamadıysam Gigabyte sorun yaratmaz diye düşünüyorum.
Şimdi fark ettim. Birden fazla ses var. Sanki içinde vida var.

Son düzenleme:
Servise yollayın bence yeni aldıysanız. Eski olsaydı açıp bakabilirdiniz.
Mekanik klavye olmasından dolayı olabilir. Fonksiyonunu eksisiz yerine getiriyorsa sorun teşkil etmez.
Boşluk tuşunun oradaki yamukluk nasıl olacak? Bazı inceleme videolarında var bazılarında yok.
İçindeki oynayan cisim büyük ihtimalle vida gibi.

Vida gibi cisim boşluk tuşunun her iki tarafında bulunana ve çıkmamasını sağlayan metal, hareketli kanca gibi bir yapı.

Tuşa ortalı basmadığınız sürece yamukmuş izlenimi oluşturabiliyor. Umarım doğru anlamışımdır.
İçindeki cisim tüm klavyeyi geziyor en son F tuşlarının oradaydı.

Geri
Yukarı