Gigabyte Aorus M2 Mouse İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Yukko sitesinden 114,50 TL'ye aldığım Gigabyte Aorus M.2 oyun faresinin incelemesini yapacağım. Aslında fareyi almadan önce kafamda soru işaretleri vardı. Bu markanın mouselarını ilk kez görmüştüm. Tereddüt etmiştim ancak bir şans vermeye karar verdim. Doğru bir seçim yaptığımı fark ettim. Ürün beni fazlasıyla memnun etti.

Kutu ve içerik:
  • Ürün güzel bir şekilde paketlenmiş. Kullanım kılavuzu, garanti belgesi vesaire eksiksiz bir şekilde geldi. Fare beyaz renkli köpük bir kılıfın içine koyulmuş.
m0001-min.png

• Kutu üzerinde özellikleri kısaca belirtilmiş.

m0002-min.png

Özellikler:
  • Mat siyah renkli bir mouse. Sade bir görünüşü var.
  • 1.8 m uzunluğunda mat siyah PVC kablosu var.
  • 76 gram ağırlığa ve 117 mm uzunluğa ve 36 mm yüksekliğe sahip. Küçük ve hafif bir mouse olduğunu söyleyebiliriz. Dizüstü bilgisayarımda kullandığım MSI Clutch GM10 ile büyüklüğünü kıyasladım.
IMG_20190909_141828-min.jpg

• Pixart 3327 optik sensöre sahip, maksimum hızlanma 30G ve maksimum hız 220 IPS.
  • Farenin 6200 DPI hassasiyeti var. Farenin varsayılan ayarlarında DPI kademesi 400/800/1600/3200 olarak belirtilmiş. Ancak biz bunu Aorus Engine yazılımı ile değiştirebiliyoruz. Bu yazılım ile makro ayarı da yapılabiliyor.
a01.png

a02.png

• 50 milyon tıklama ömrüne sahip omron Switch kullanılmış.
  • Farenin hem sağında hem de solunda makro tuşları mevcut.
m0003-min.png

• Aorus logosunda RGB ışıklandırma mevcut. 16.7 milyon renk çeşitliliği var. RGB Fusion 2.0 yazılımıyla renk ayarlaması yapabiliyoruz. Static rengin kalmasını, Pulse nabız atışı gibi yanıp sönmesini, Flash hızlı bir şekilde yanıp sönmesini, Double Flash hızlı bir şekilde 2 kere yanıp sönmesini, Color Cycle rengin belirli aralıklarla değişmesini, Off ise ışığı tamamen kapatmayı sağlıyor. Speed ile değişim hızını, Brigthness ile parlaklığını ayarlayabiliyoruz.
a03.png

Mouse görünüş:

IMG_20190909_212608-min.jpg

IMG_20190909_212627-min.jpg

Artılar:
  • Tam anlamıyla fiyat/performans ürünü.
  • Hafif ve kullanımı rahat bir mouse.
  • Gayet hızlı, refleks isteyen oyunlar için bire bir.
  • Malzeme kalitesi iyi.
  • Eli terletmiyor.
  • Uzun tıklama ömrüne sahip.
  • 2 tarafında makro tuşları mevcut, solak kişiler de kullanabilir.
Eksiler:
  • Yazılım. Renk ve DPI ayarlaması için 2 farklı yazılım kullanmamız gerekiyor. (Aorus Engine ve RGB Fusion 2.0) Aorus Engine yazılımında yavaşlık var. Bazı yazılar küçük. Okumakta zorlanabilirsiniz.
  • 4 DPI kademesi olması kısıtlayıcı olmuş.
  • Farenin orta tekeri sert. Kaydırması rahat ancak bu tekerin tıklama hissiyatı kötü.
  • Yüksekliği düşük kalmış. Eli büyük olanlar rahat bulmayabilir.

Sonuç olarak Gigabyte Aorus M.2 fiyatına göre oldukça iyi bir mouse. Kaliteli, ekonomik ve kullanımı rahat bir mouse arayanlar ve eli büyük olmayanlar gönül rahatlığıyla tercih edebilir. İncelemem bu kadardı. Umarım faydalı olabilmişimdir. Eğer yanlış bir bilgi verdiysem lütfen düzeltin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
El.
Elim 19 cm civarı uygun mudur sizce.
O el büyük gelir gibi sanki. Bu mouseye Logitech G102 modelinin azıcık daha minik hali denebilir. Sensör konusunda daha iyiymiş ben hissiyat bakımından bunu diyorum.

Sağında bulunan tuşlar aşırı rahatsız ediyor. Normal kullanımda pek önemli değil fakat oyun oynarken gerçekten rahatsız edici. Alırken tutuş şekline falan bakmadım hata ettim galiba. İnternette gezinirken fingertip, oyunda palm şekliyle tutuyorum.

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere yukko sitesinden 114,50 TL'ye aldığım Gigabyte Aorus M.2 oyun faresinin incelemesini yapacağım. Aslında fareyi almadan önce kafamda soru işaretleri vardı. Bu markanın farelerinı ilk kez görmüştüm. Tereddüt etmiştim ancak bir şans vermeye karar verdim. Doğru bir seçim yaptığımı fark ettim. Ürün beni fazlasıyla memnun etti.

kutu ve içerik:
  • Ürün güzel bir şekilde paketlenmiş. Kullanım kılavuzu, garanti belgesi vesaire eksiksiz bir şekilde geldi. Fare beyaz renkli köpük bir kılıfın içine koyulmuş.
Eki Görüntüle 437058
  • Kutu üzerinde özellikleri kısaca belirtilmiş.

Eki Görüntüle 437059

özellikler:
  • Mat siyah renkli bir mouse. Sade bir görünüşü var.
  • 1.8 m uzunluğunda mat siyah pvc kablosu var.
  • 76 gram ağırlığa ve 117 mm uzunluğa ve 36 mm yüksekliğe sahip. Küçük ve hafif bir mouse olduğunu söyleyebiliriz. Dizüstü bilgisayarımda kullandığım MSI Clutch GM10 ile büyüklüğünü kıyasladım.
Eki Görüntüle 437060
  • PixArt 3327 optik sensöre sahip, maksimum hızlanma 30G ve maksimum hız 220 IPS.
  • Farenin 6200 DPI hassasiyeti var. Farenin varsayılan ayarlarında DPI kademesi 400/800/1600/3200 olarak belirtilmiş. Ancak biz bunu Aorus Engine yazılımı ile değiştirebiliyoruz. Bu yazılım ile makro ayarı da yapılabiliyor.
Eki Görüntüle 437061
Eki Görüntüle 437062
  • 50 milyon tıklama ömrüne sahip Omron Switch kullanılmış.
  • Farenin hem sağında hem de solunda makro tuşları mevcut.
Eki Görüntüle 437063
  • Aorus logosunda RGB ışıklandırma mevcut. 16.7 milyon renk çeşitliliği var. RGB Fusion 2.0 yazılımıyla renk ayarlaması yapabiliyoruz. Static rengin kalmasını, Pulse nabız atışı gibi yanıp sönmesini, flash hızlı bir şekilde yanıp sönmesini, double flash hızlı bir şekilde 2 kere yanıp sönmesini, color cycle rengin belirli aralıklarla değişmesini, off ise ışığı tamamen kapatmayı sağlıyor. Speed ile değişim hızını, brigthness ile parlaklığını ayarlayabiliyoruz.
Eki Görüntüle 437064

mouse görünüş:

Eki Görüntüle 437065
Eki Görüntüle 437066

artılar:
  • Tam anlamıyla fiyat/performans ürünü.
  • Hafif ve kullanımı rahat bir mouse.
  • Gayet hızlı, refleks isteyen oyunlar için bire bir.
  • Malzeme kalitesi iyi.
  • Eli terletmiyor.
  • Uzun tıklama ömrüne sahip.
  • 2 tarafında makro tuşları mevcut, solak kişiler de kullanabilir.
eksiler:
  • Yazılım. Renk ve DPI ayarlaması için 2 farklı yazılım kullanmamız gerekiyor. (Aorus Engine ve RGB Fusion 2.0) Aorus Engine yazılımında yavaşlık var. Bazı yazılar küçük. Okumakta zorlanabilirsiniz.
  • 4 DPI kademesi olması kısıtlayıcı olmuş.
  • Farenin orta tekeri sert. Kaydırması rahat ancak bu tekerin tıklama hissiyatı kötü.
  • Yüksekliği düşük kalmış. Eli büyük olanlar rahat bulmayabilir.

Sonuç olarak Gigabyte Aorus M.2 fiyatına göre oldukça iyi bir mouse. Kaliteli, ekonomik ve kullanımı rahat bir mouse arayanlar ve eli büyük olmayanlar gönül rahatlığıyla tercih edebilir. İncelemem bu kadardı. Umarım faydalı olabilmişimdir. Eğer yanlış bir bilgi verdiysem lütfen düzeltin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Hala kullanıyor musunuz nasıl acaba nasıl memnun musunuz?

Geri
Yukarı