Gigabyte Aorus RTX 2070 vs Gigabyte Aorus Xtreme RTX 2070

Kuty

Hectopat
Selamlar, yukarıda bahsettiğim iki ürün arasında hangi model daha ön plandadır?

GIGABYTE Geforce RTX 2070 AORUS 8GB 256Bit GDDR6 DX12 Ekran Kartı | ITOPYA

GIGABYTE Geforce RTX 2070 AORUS XTREME 8GB 256Bit GDDR6 DX12 Ekran Kartı | ITOPYA

Kutu açılış videolarında Xtreme olan modelin içinden aşağı doğru kartın sarkmaması için destek aparatı çıkıyorken diğer modelde çıkmamakta ama fiyat olarak diğer model daha pahalı sizce sebebi nedir?

Bugün Aorus 2070 Modeli elime ulaştı diğer modele kıyasla bahsettiğim aparat çıkmadı da bu yüzden merak ettiğim için sizlere sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü HB üzerinden almıştım. Yaklaşık olarak 4300 TL gibi bir fiyat olmuştu (5 Taksit olduğu için fiyatı haliyle artıyor). Ürünü iade edip İtopya üzerinden Xtreme modelini yaklaşık 500 TL fark ile satın alabilirim. Ama HB şirketi iadeyi onayladığı zaman kartımın limitinden düşülen 4300 TL tekrar hemen yansıyacak mı? Normalde taksitle yapılan alışverişlerin iadesi yine taksit ile ama direkt olarak limit geri açılıp aylık 800 TL ise o taksit taksit ekstreye yansıyor bunu merak ediyorum eğer aramızda HB'dan iade yapmış birisi varsa bilgilendirirse sevinirim.
++

500 TL fazla verip bu modele geçmem mantıklı mı sizce?

Son düzenleme:
Ürünü HB üzerinden almıştım. Yaklaşık olarak 4300 TL gibi bir fiyat olmuştu (5 Taksit olduğu için fiyatı haliyle artıyor). Ürünü iade edip İtopya üzerinden Xtreme modelini yaklaşık 500 TL fark ile satın alabilirim. Ama HB şirketi iadeyi onayladığı zaman kartımın limitinden düşülen 4300 TL tekrar hemen yansıyacak mı? Normalde taksitle yapılan alışverişlerin iadesi yine taksit ile ama direkt olarak limit geri açılıp aylık 800 TL ise o taksit taksit ekstreye yansıyor bunu merak ediyorum eğer aramızda HB'dan iade yapmış birisi varsa bilgilendirirse sevinirim.
++

500 TL fazla verip bu modele geçmem mantıklı mı sizce?

Hocam 1-2 iş günü sürüyor iade olması. Ama daha düşük özellikte bir karta 500 TL fazla vermişsin, direk iade et parana yazık.

İade işlemini başlattım ki zaten kartın statik poşetini dahi açmamıştım yani hiçbir şekilde zarar vermedim. Pazartesi iade edeceğim. Muhtelemen haftaya perşembe veya cuma günü iade onaylanır. Dua ediyorum da paranın iadesi aynı gün yatsın yoksa diğer haftaya kalmış olacak^^
+
Bu arada ben direkt iade formunu doldurdum ve mailime ürünü geri göndermem için anlaşmalı kargo numarası vs geldi. Telefon ile arayıp konuşmama gerek var mı?

Son düzenleme:
İade işlemini başlattım ki zaten kartın statik poşetini dahi açmamıştım yani hiçbir şekilde zarar vermedim. Pazartesi iade edeceğim. Muhtelemen haftaya perşembe veya cuma günü iade onaylanır. Dua ediyorum da paranın iadesi aynı gün yatsın yoksa diğer haftaya kalmış olacak^^
+
Bu arada ben direkt iade formunu doldurdum ve mailime ürünü geri göndermem için anlaşmalı kargo numarası vs geldi. Telefon ile arayıp konuşmama gerek var mı?
Acaba satın aldınız mı ? Çünkü ürün 4900 TL olmuş :)

Acaba satın aldınız mı ? Çünkü ürün 4900 TL olmuş :)

Ürünü dün HB’ya iade ettim ve eve gelirken İtopya’da fiyatın arttığını gördüm. Kendileri bu durumun sistemsel bir hata olduğunu, Xtreme modelinin normalinden daha güçlü olup fiyatının da yüksek olmasının gerektiğini belirtti. İtopya ile görüşüyorum bakalım. Alacağım ama indirime girmesini mi beklerim yoksa ne olacak bilmiyorum😔

Bence hiç gerek yok. Frekans hızı için böyle bir uğraşa değmez. Zaten kendiniz overclock yapınca aynı mantığa geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı