Gigabyte AORUS RTX 2070 Xtreme vs Asus Strix RTX 2070

Asus TURBO-RTX2080-8G GDDR6 HDMI DP GeForce® RTX 2080 8GB Ekran Kartı incehesap.com

örnek verecek olursak bu ekran kartı alınır mı ? tek fanı var anladığım kadarıyla ve ses sorunu olur mu bilmiyorum. sessiz olması benim için önemli teşekkür ederim
Blower fanlı bir model o, 2 veya 3 fanlı modelden farkı da şu şekilde. Mavi oklar soğuk, kırmızı oklar sıcak havayı temsil ediyor.

381575

381576

Genellikle blower kartlar, Mini ITX ve mATX gibi küçük kasalarda özellikle Mini ITX'lerde, ekran kartı sıcak havasını kasanın içine değil de arka taraftan dışarı atsın diye kullanılıyor. Yukarıdaki arkadaşın önerdiği Gigabyte kart çok güzel Ventus yerine onu tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
@SelimCenk Asus ve Gigabyte'nin kalitesi karşısında o markayı tercih oalrak bile koymam şahsen. Sadece 2080 olması önemli değil kalitesi de önemli. Bir üst modelini alacağım diye kaliteden vazgeçmem şahsen.

Konu sahibinin sorununa da yanıtım şudur, hangisi gözüne hoş geliyorsa onu al derim. İkisi de çok kaliteli ürünler. Benim kişisel tercihim Aorus olanı almak olurdu.
Kaliteden vazgeçme ile alakası yok. O sizin cahilliğiniz. Marka zamaninda Turkiyeden çekildi fakat şuanda tanıtma amaçlı uygun fiyatları ile geri döndü. Bizim ülkemizde taninmiyor olmalari bundan ibaret. Siz EVGA'yada kötü dersiniz o zaman EVGA da pek cok ürününü ülkemize göndermiyor çünkü marka amerikan pazarını hedefliyor. 2070 ile 2080 arasindaki fark ortada. Niye ayni paraya daha cok güç almiyalim bırakın şu marka takintisini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteden vazgeçme ile alakası yok. O sizin cahilliğiniz. Marka zamaninda turkiyeden çekildi fakat şuanda tanıtma amaçlı uygun fiyatları ile geri döndü. Bizim ülkemizde taninmiyo olmalari bundan ibaret. Siz EVGA'yada kötü dersiniz o zaman evga da pek cok ürününü ülkemize göndermiyor çünkü marka amerikan pazarını hedefliyo. 2070 ile 2080 arasindaki fark ortada. Niye ayni paraya daha cok güç almiyalim bırakın şu marka takintisini
Türkiye de az kullanılıyorsa demek ki daha az kaliteli :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Evga'ya ya da başka markaya laf söylemedim. Ki Evga ekran kartları tasarımını en sevdiğim (Aorus'tan sonra) markalardan biridir.

Kötü demedim ama ben Asus veya MSI veya Gigabyte, Evga gibi markalarla karşılaştırmam o tarz bir markayı.

1500 liraya alırken almışken bir üst model olsun düşüncesiyle markadan vazgeçip bu tür bir markanın bir üst model kartını alırım. Ama 5000 TL parayı böyle bir markaya vermek çok da mantıklı gelmiyor. Şahsi görüşüm bu yönde. Sizinki farklı olabilir.

Ayrıca lütfen üslubunuza dikkat edin.

Parayı senin verip vermemen değil ki asıl mesele, sen ürün bir tık alt kalite diyorsun. Neye göre yani nereden biliyorsun bir alt kalite olduğunu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı