Gigabyte Aorus X570 Master vs Ultra

SezginCoban

Hectopat
Daha fazla  
Bu parçaların arasında nasıl bir fark vardır. Yani ikisinin arasında ki fiyat farkına değer mi? Kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eskiden açılan konuya da yanıt gelmemiş. İngilizce biliyorsan alttaki metinden faydalanabilirsin, bilmiyorsan söyle ben veya benden önce bakma ihtimali olan başka arkadaşlar özet geçsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eskiden açılan konuya da yanıt gelmemiş. İngilizce biliyorsan alttaki metinden faydalanabilirsin, bilmiyorsan söyle ben veya benden önce bakma ihtimali olan başka arkadaşlar özet geçsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İngilizcem yok özet geçebilir misin

Arkadaş detay girmiş fazlaca, maddeler halinde özet geçeyim:
  • Ultra modelinde "USB Flashback" özelliği var, Master'da yok.
  • Ultra modelinin desteklediği en yüksek RAM frekansı 4400MHz, Master'da bu 3200MHz.
  • PCI-E x1 slot sayısı Ultra'da 1 tane daha fazla.
  • Master modeli internet bağlantısı konusunda daha iyi genel olarak.
  • Master modelinde dahili grafik birimi yok, Ultra'da var.
Bunlar haricinde ciddi bir fark yok, bu farklar da ciddi farklar değil. Ucuz olanı al geç.

Arkadaş detay girmiş fazlaca, maddeler halinde özet geçeyim:
  • Ultra modelinde "USB Flashback" özelliği var, Master'da yok.
  • Ultra modelinin desteklediği en yüksek RAM frekansı 4400MHz, Master'da bu 3200MHz.
  • PCI-E x1 slot sayısı Ultra'da 1 tane daha fazla.
  • Master modeli internet bağlantısı konusunda daha iyi genel olarak.
  • Master modelinde dahili grafik birimi yok, Ultra'da var.
Bunlar haricinde ciddi bir fark yok, bu farklar da ciddi farklar değil. Ucuz olanı al geç.
Peki bir şey soracağım asus rog strix x570 e gaming mi yoksa gigabyte aorus x570 master mı

Aorus Master modeli VRM kalitesi olarak daha iyi. Fazları falan da kuvvetli diye okumuştum, tercihinizi Master'dan yana kullanmanızı öneririm.

Aorus Master modeli VRM kalitesi olarak daha iyi. Fazları falan da kuvvetli diye okumuştum, tercihinizi Master'dan yana kullanmanızı öneririm.
Anladım teşekkürler peki ultra alırsam pişman olur muyum sizce 3600x ile kullanacağım daha sonrasında ryzen 9 geçmeyi planlıyorum çünkü
1800 TL'ye ultra yok. Nerede buldunuz?
İkinci el olarak buldum ama daha yeni alınmış

Yeni konular

Geri
Yukarı