Gigabyte Aorus X570 Ultra vs Gigabyte Aorus B550 Master

onurdem1r

Hectopat
Herkese merhabalar.
Başlıkta da belirttiğim gibi tam X570 Aorus ultra modelini alıcaktım ki B550 Aorus Master modelini duyurdular.
Öyle bi B550 yapmışlarki sanıyorsunuz x570 .
Şu an bu 2 model arasında gidip geliyorum b550 aorus master henüz satışa çıkmadı fiyatıda belli değil ama tahminimce x570 ultra ya yakın bi fiyat olacağını tahmin ediyorum belkide geçebilirde?

Aşağıya ürünlerin linklerini ve karşılaştırmalarını koyuyorum.

X570 Aorus Ultra

B550 Aorus Master

X570 Aorus Ultra vs B550 Aorus Master #1

X570 Aorus Ultra vs B550 Aorus Master #2

X570 bir tık daha iyi. Eğer aynı fiyattaysa X570 alınabilir. B550 daha ucuzsa onu alın. Arada SLI desteği var ve biraz daha fazla giriş var.

Gigabyte donanımda iyi gibi gözükse de yazılımda sıfır. Full Aorus yaptıysanız bir şey diyemem tabii ki ama Ace, aynı fiyat bandındaki rakiplerini elinin tersiyle tokatlıyor. Crosshair 8H dahil;)

Gigabyte donanımda iyi gibi gözükse de yazılımda sıfır. Full Aorus yaptıysanız bir şey diyemem tabii ki ama Ace, aynı fiyat bandındaki rakiplerini elinin tersiyle tokatlıyor. Crosshair 8H dahil;)
evet malesef yazılımda bi dragon center veya mystic light değil kasayı yaparken onu baz almamıştım hiç :/ bu kadar beklemiyordum kötü yazılım olabileceğini. Tek tesellim güzel update alıp yazılımda düzeltmeler olması.
X570 bir tık daha iyi. Eğer aynı fiyattaysa X570 alınabilir. B550 daha ucuzsa onu alın. Arada SLI desteği var ve biraz daha fazla giriş var.
SLI yapacağımı düşünmüyorum.
Açıkcası B550 daha güzel gözüküyor
Bütçe ne kadar? 3125TL'ye MSI MEG X570 ACE modeline de bakılabilir.
Max 3000 TL
Birde tercihim Aorus
@Sylveon bu B550'lerde bir şey var kesin. Aorus Ultra'da, Crosshair'da bile 12 faz varken bu kıçı kırık B550'deki 16 faz hıyar çıkacak gibi.
16 faz olması benimde garibime gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı