Çözüldü Gigabyte B450 anakarttan kıvılcım ve duman çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ryder718

Hectopat
Daha fazla  
Gigabyte B450 anakartim var ve sharkoon Pure steel RGB kasa var. Anakarta RGB bağlantılarını yaparken kıvılcım ve duman çıktı hemen bilgisayarı PSU'dan kapattim. Görünürde bir şey yok sizce bir sorun olmus mudur? Bilgisayar çalışıyor. Bir de kasa açıkken yapmaya çalıştım bağlantıyı.

Çözüm
VDG 5V ister. Siz bilgisayar açıkken yaptığınızdan dolayı olduğunu düşünüyorum onun dışında bir yanık görünmüyor veya hissedilmiyorsa kullanmaya devam edebilirsin. Mesajlarım faydalı olduysa beğenebilirsin.
Büyük ihtimalle kasa açıkken bağlantı yaptığınız için oldu o bende kasa açıkken PSU fişini söküp geri taktığımda sigortaları attırmıştım çalışıyorsa sıkıntı yoktur büyük ihtimalle ama bidaha dikkat edin.

Fanlar 3 Pin girişine sahip ARGB özel fanlar yani Adreslenebilir RGB. Anakartta 4 Pinli genel RGB bağlantısı yapabileceğin bir pin yapısı var. ARGB bağlantısı 5v, RGB 12v ihtiyaç duyar bu yüzden anakartınızla uyumlu değil. (Gigabyte B450 S2H veya yakın model ilgili bir yorum yaptım. Anakartınızı modeline kadar belirtin.) zaten sistem çalışırken kablo bağlantısını geçin dokunulmaz bile nasıl bir cahil cesurluğuna benzer bir laf vardı işte ondansınız. Ama iyi bir ders olur, başınıza bir bela gelmemiş olması işin karı.

Elektrikli bir cihazda geliştirme/tamir yaparken neden cihaz çalışır durumda olur ki? Geçmiş olsun. Umarım bilgisayar parçalarında bir arıza yoktur.

Montaj bilgisi 100. Bosuna demiyorlar parca takip sokmeden once bilgisayarin elektrik baglantisini kesin diye. PSU'da veya anakartta ufak capli bir zarar olusmus olabilir, kontrol edin.
İşte en çok dikkat ettiğim şey. Bu, şalteri indirmeden priz değiştirmek gibi bir şey ya.

Fanlar 3 Pin girişine sahip ARGB özel fanlar yani Adreslenebilir RGB. Anakartta 4 Pinli genel RGB bağlantısı yapabileceğin bir pin yapısı var. ARGB bağlantısı 5v, RGB 12v ihtiyaç duyar bu yüzden anakartınızla uyumlu değil. (Gigabyte B450 S2H veya yakın model ilgili bir yorum yaptım. Anakartınızı modeline kadar belirtin.) zaten sistem çalışırken kablo bağlantısını geçin dokunulmaz bile nasıl bir cahil cesurluğuna benzer bir laf vardı işte ondansınız. Ama iyi bir ders olur, başınıza bir bela gelmemiş olması işin karı.
B450 pro

Yeni konular

Geri
Yukarı