Gigabyte B450 Aorus M PCI-e X4 nedir?

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
INNO3D GTX 1060 ekran kartım üstteki PCI-e X16 slotunda takılıydı. Onu akşam alttaki PCI-e X4 slotuna taktım ve açıldı. Cyberpunk 2077'ye girdim ve 1 saat kadar oynadım sorun yoktu fakat anakart üzerinde kırmızı ışık yanıyordu sabit olarak. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ışık söndü, bir daha yanmadı. Sormak istediğim, ekran kartının o slotta takılı olması bir sorun teşkil eder mi?

IMG_20211014_112700.jpg

Bir sorun olmaz ancak ekran kartının performansı bir miktar düşer.

Nasıl ve ne kadar düşer peki hocam? Dün Cyberpunk 2077'de bir FPS düşüşü hissedemedim de.
@Recep Baltaş hocam müsaitseniz bir el atsanız harika olurdu. Dün akşamdan beri kasayı toplayamadım şu bahsettiğim olay kafama takıldığı için.

Son düzenleme:
Nasıl ve ne kadar düşer peki hocam? Dün Cyberpunk 2077'de bir FPS düşüşü hissedemedim de.
@Recep Baltaş hocam müsaitseniz bir el atsanız harika olurdu. Dün akşamdan beri kasayı toplayamadım şu bahsettiğim olay kafama takıldığı için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Örnek olarak bu videoyu vereyim. Bazı oyunlarda çok fark olmazken bazıların 10FPS'e kadar fark olmuş.

GTX 1060 şu anda 1080P için bazı oyunlarda zaten düşük FPS verirken x4'e takıp performansını daha da düşürmek istemenizin nedeni nedir?

Geri
Yukarı