Gigabyte B450 Aorus M Secure Boot'tan sonra siyah ekrana düşüyor

Bugraaatm

Hectopat
BIOS'tan Secure Boot açtıktan sonra ekran klavye ve mouse gelmiyor. BIOS pilini çıkartıp 1 dk bekleyip taktım olmadı. CMOS pinlerine tornavida dokundurdum olmadı. Bir de anakartın durum LED'lerinde CPU, DRAM ve ekran kartı için kırmızı ışıklar sırasıyla yanıp sönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Son BIOS güncellemesi ile düzelmiş gözüküyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Son BIOS güncellemesi ile düzelmiş gözüküyor.

Ben de bu videoyu görüp denedim, son BIOS güncellemesini yaptım ancak yok olmadı, siyah ekran hatası devam ediyor.

Farklı bir ekran kartı ile çözenler de olmuştu.

Farklı bir ekran kartı ile çözenler de olmuştu.
Evet o çözümü de okumuştum ancak şu an için farklı bir ekran kartına erişimim yok, hiçbir çözüm bulamazsam bir yerlerden temin etmeye çalışırım. Benim asıl korkum sistemin geri kalanında bir problem olması çünkü durum ledleri kırmızı yanmakta.

Başka sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Başka sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Teşekkürler yardımınız için, farklı bir ekran kartıyla deneyip sonucu buraya yazacağım.

Güncelleme:
Farklı bir ekran kartı ile denemeden önce acaba ben BIOS pilini söküp takarken pile zara vermiş olabilir miyim? Önce pili mi değiştirsem diyorum?

Pile zarar geldiğini sanmıyorum. 10 dakika sökük olarak bekleyip deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı