Gigabyte B450 AORUS Pro Onboard Ses Kartı Sorunu

268386

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Gigabyte B450 AORUS Pro anakartım var. Mevcut sistemime yeni ekran kartı ve M.2. SATA aldım, bunları formatlayıp sıfırdan kurmak istedim. Format attım ve kurulum bitti, tek sorun çıktı o da bilgisayarım onboard ses kartını görmüyor. Oysa ki anakartın CD'sinden her zaman yaptığım gibi driverını kurdum, Realtek yeniden başlattım fakat ses simgesine tıklayıp yürütülecek aygıt seç kısmında USB ile bağlı olan kulaklığımı görüyor. Bundan önce de format attım böyle sorunla karşılaşmadım. Yürütülecek aygıtlar arasında kulaklıktan arka jak çıkışını seçip ses sistemimden alıyordum sesi ama şu an sadece USB kulaklığım görünüyor. Sizce sorun nedir? Tekrar format attım fakat aynı sorun devam ediyor.

Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aygıt yöneticisinden baktığınızda sorunlu bir aygıt gözüküyor mu? Windows 10 güncellemelerini yaptınız mı ve mevcut sürümünüz nedir? Mevcut sürücünüzü tamamen kaldırın ve aşağıdan "Realtek HD Audio Driver" sürücüsünü kurun. Windows ver.1809 ve 1903 olarak ayrı ek yazılımlar da var.

merhaba aygıt yönetişinde sorunlu aygıt yok bütün Windows 10 güncellemeleri yüklü uygulamayı kaldırdım tekrar dediğiniz yerden indirdim ve kurdum fakat hala onboard ses aygıtım gözükmüyor kulaklık olmasa ses çıkmayacak bilgisayardan resimleri ekledim bakabilir misiniz
Aygıt yöneticisinden baktığınızda sorunlu bir aygıt gözüküyor mu? Windows 10 güncellemelerini yaptınız mı ve mevcut sürümünüz nedir? Mevcut sürücünüzü tamamen kaldırın ve aşağıdan "Realtek HD Audio Driver" sürücüsünü kurun. Windows ver.1809 ve 1903 olarak ayrı ek yazılımlar da var.

merhaba aygıt yönetişinde sorunlu aygıt yok bütün Windows 10 güncellemeleri yüklü uygulamayı kaldırdım tekrar dediğiniz yerden indirdim bütün driverları 1809 ve 1903 normal driverı ve kurdum fakat hala onboard ses aygıtım gözükmüyor kulaklık olmasa ses çıkmayacak bilgisayardan resimleri ekledim bakabilir misiniz
bios'dan olma ihtimali var mı sizce çünkü bios'u sıfırladım ben ankarttan
yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

Dosya Ekleri

• yürütme aygıtı.jpg
    yürütme aygıtı.jpg
    14,2 KB · Görüntüleme: 108
  • yürütme aygıtı.jpg
    yürütme aygıtı.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 104
Arkadaşlar merhaba,

Gigabyte B450 AORUS Pro anakartım var. Mevcut sistemime yeni ekran kartı ve M.2. SATA aldım, bunları formatlayıp sıfırdan kurmak istedim. Format attım ve kurulum bitti, tek sorun çıktı o da bilgisayarım onboard ses kartını görmüyor. Oysa ki anakartın CD'sinden her zaman yaptığım gibi driverını kurdum, Realtek yeniden başlattım fakat ses simgesine tıklayıp yürütülecek aygıt seç kısmında USB ile bağlı olan kulaklığımı görüyor. Bundan önce de format attım böyle sorunla karşılaşmadım. Yürütülecek aygıtlar arasında kulaklıktan arka jak çıkışını seçip ses sistemimden alıyordum sesi ama şu an sadece USB kulaklığım görünüyor. Sizce sorun nedir? Tekrar format attım fakat aynı sorun devam ediyor.

Arkadaşlar merhaba,

Gigabyte anakart bir daha almayın. tam bir manuel kart. uğraştırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı