Gigabyte B450 Gaming X USB girişlerinde elektrik var

acewhisper

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
8x2 cl16 3200 G.Skill flare X
Ekran kartı
R5 230 1GB.
Anakart
Gigabyte B450 Gaming X
İşlemci
AMD Ryzen 1600 AF.
Merhaba, aşağıda vermiş olduğum sistemde tuhaf bir şekilde USB giriş-çıkışlarında takılı olan cihazların ışıkları yanıyor. Galiba kaçak var ama bir türlü çalışmıyor, birkaç tane sorun daha var ama şu an da hatırlamıyorum. Ben de bu sorunlara bağlı olarak güç kaynağımı değiştirdim. Ancak yine aynı problem devam etti aynı şekilde USB girişlerinde elektrik var ve anakartın üstünde ki USB girişleri bazen sorunsuz çalışıyor. Bazen de sıkıntılı çalışıyor. Tüm bunlara bağlı olarak da kasada kaçak olabileceğişüphesi aklıma geldi ancak şu anda yeni kasa alacak param yok ben bu yüzden plastik anakartın kasaya vidalanan kısmını (ismini bilmiyorum eğer söyleyebilirseniz çok sevinirim) değiştirerek bu işi halletmeyi düşünüyorum başka bir yolu varsa yardımcı olabilir misiniz?

Kasa: Cooler Master MCB-B511D-kanb60-stu (içindeki güç kaynağı kısa devre şüphesi ile MSI ile yeni değiştirdim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaçak sorunuyla USB'ye takılı olan cihazların ışığının yanması ayrı bir problem. Kasa kapalıyken ışık yanmasından bahsediyorsan BIOS'ta ayarı var, kapatabilirsin. Kaçak içinse prizde topraklama var mı onu kontrol et, varsa güç kablosunun toprak kablosu sağlam mı onu kontrol et.

Kaçak sorunuyla USB'ye takılı olan cihazların ışığının yanması ayrı bir problem. Kasa kapalıyken ışık yanmasından bahsediyorsan BIOS'ta ayarı var, kapatabilirsin. Kaçak içinse prizde topraklama var mı onu kontrol et, varsa güç kablosunun toprak kablosu sağlam mı onu knasıl bir.

Nasıl bir ayar olmalı açıklayabilir misniz?

Geri
Yukarı