Gigabyte B450 S2H Secure Boot açılmıyor

Lee0

Hectopat
RAM
16GB CORSAIR 3000MHZ
İşlemci
R5 5600
İyi günler,
Dün bilgisayarımda Valorant oynarken oyundan çık gir yaptım ve tekrar girdiğimde Secure Boot açmam gerektiği ile ilgili bir hata aldım (Windows 10). Bilgisayara tekrar Windows 10 format attım düzelir belki diye ancak düzelmedi. Şimdi W11'e geçtim, geçerken Rufus'dan Secure Boot tikini de işaretledim belki oradan açar diye ama o da olmadı.

Sorun şu ben Secure Boot'u açmaya çalışırken anakart 2 kere servise gitti sistem bir daha açmaya çalışırken bozmayı istemiyorum açıkçası. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Anakartınız Secure boot konusunda sıkıntılı bir kart, açtığınızda ekrana görüntü gelmeme sorunu vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda anlatılıyor, şuan bunun için yapılan güncel bir bios uptade yayınlandı mı sorun çözüldü mü bilmiyorum.

Anakartınız Secure Boot konusunda sıkıntılı bir kart, açtığınızda ekrana görüntü gelmeme sorunu vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu videoda anlatılıyor, şu an bunun için yapılan güncel bir BIOS Update yayınlandı mı sorun çözüldü mü bilmiyorum.

O UEFI olmayan ekran kartları için geçerli, RX6600 için değil.

yakın zamanda bios update yaptım biosumu bayadır güncellemediğimi fark ettim yaparken. sizce önceki anakartı servise gönderme durumlarında biosun güncel olmaması yüzünden olabilir mi? şuan açsam yine anakart servislik olur mu acaba? içimde bir korku var o yüzden açamıyorum

O UEFI olmayan ekran kartları için geçerli, RX6600 için değil.
O halde sorun olmaz, ben o kısmı atlamışım

Şurdaki gibi yapıp açabilirsiniz. Biosunuzu güncelleyin öncesinde.

Yakın zamanda BIOS Update yaptım BIOS'umu bayağıdır güncellemediğimi fark ettim yaparken. Sizce önceki anakartı servise gönderme durumlarında BIOS'un güncel olmaması yüzünden olabilir mi? Şu an açsam yine anakart servislik olur mu acaba? İçimde bir korku var o yüzden açamıyorum

Platform key ile ilgili bir sorun var, o her anakartta olmuyor, CSM'yi kapatıp Secure Boot açın, platform key ile ilgili bir şey sorarsa onaylamayın, sormazsa Secure Boot açılır zaten.

Ayrıca bu sorun oluşursa APU işlemci ile tekrar görüntü alınabiliyor, bilginiz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı