Gigabyte B450M GAMING 1 uzun 2 kısa bip

TheNovm

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, geçenlerde bilgisayar toplamaya karar verdim ve fiyatlar makul olmadığı için 2. el bir anakart aldım fakat anakartı 300W PSU (4 pın) ile çalıştırmayı denediğimde 1 uzun 2 kısa bip sesi aldım ve ekran kartı takılı değildi sorunun sizce kaynağı ne olabilir konuya vakıf arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Ayrıca şöyle bir kaynak buldum; GIGABYTE BIP SESLERI
Acaba işlemcim de onboard grafik birimi olmadığı için mi böyle yapıyor? Böyle yapması normal mi?

Son düzenleme:
Bellek hatası, RAM'lerinizi çıkartıp yeniden takınız aynı hata olur ise uçlarını yumuşak bir silgi ile çok zorlamadan hafifçe siliniz. Memtest86 ile test ediniz.

Bellek hatası, RAM'lerinizi çıkartıp yeniden takınız aynı hata olur ise uçlarını yumuşak bir silgi ile çok zorlamadan hafifçe siliniz. Memtest86 ile test ediniz.

Emin misiniz hocam? Site de "Ekran kartı" hatası diyor?
Arkadaşlar yasak mı, bilmiyorum ama böyle bir konu buldum "KONU" konudaki adam benim gibi mağdur o da B450M almış ve işlemcisi APU değil yani ekran kartı yok sanırım sorun bundan kaynaklı çözemeyen arkadaşlar için de kaynağa bakmasını öneririm ama ekran kartınız var ise ekran kartını söküp çalıştırmayı deneyin iyi forumlar.

Son düzenleme:
Emin misiniz hocam? Site de "Ekran kartı" hatası diyor?
Arkadaşlar yasak mı, bilmiyorum ama böyle bir konu buldum "KONU" konudaki adam benim gibi mağdur o da B450M almış ve işlemcisi APU değil yani ekran kartı yok sanırım sorun bundan kaynaklı çözemeyen arkadaşlar için de kaynağa bakmasını öneririm ama ekran kartınız var ise ekran kartını söküp çalıştırmayı deneyin iyi forumlar.
Bellek hatası yazıyor ben yanlış yere bakmıyor isem sizin attığınız siteye bakıyorum 1 uzun 2 kısa bip. Ek olarak ekran kartı yok iken görüntü alma şansınız da yok ben işlemcinizi APU sandım ama dahili grafik birimi olmayan bir işlemciye sahipsiniz galiba.

Bellek hatası yazıyor ben yanlış yere bakmıyor isem sizin attığınız siteye bakıyorum 1 uzun 2 kısa bip. Ek olarak ekran kartı yok iken görüntü alma şansınız da yok ben işlemcinizi APU sandım ama dahili grafik birimi olmayan bir işlemciye sahipsiniz galiba.

Aynen hocam, hata mesajları şöyle yazılmış çoğu kişi yanlış anlıyor başta bende yanlış anladım.
"1 long beep and 2 short beep: Graphic Card error"

Geri
Yukarı