Çözüldü Gigabyte B450M-K anakartta kaç Hz monitör kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Phomeus

Hectopat
RAM
2x8 3200mhz cl16 goodram
İşlemci
R5 5600
Herkese iyi sosyaller. Yeni bir sistem aldım ve başlıkta gördüğünüz anakartın DisplayPort'u yok bu anakart ile en fazla kaç Hz monitör kullanabilirim? HDMI ile 165 veya 180 Hz kullanabilir miyim ya da dönüştürücü kullanmam mı gerekiyor bu değerleri alabilmem için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
YouTube'da bir video izledim anakart ile bağlanacağını söyledi şu ana kadar 60 Hz kullandım monitör konusunda pek bilgi sahibi değilim açıkçası HDMI ile 120 Hz kullanırsınız anakarta display ile bağlarsanız tam kapasitesi gelir diyordu.
Orada farklı bir durumdan söz ediliyor olabilir. Ekran kartı varsa ekran kartından çıkış alınır. HDMI 2.1 ve DP 1.4 portları var 3060'da.
Ekran kartındaki portları kullanacaksın görüntü için. İşlemcide dahili grafik varsa ve ekran kartı yoksa anakarta bağlanır ama sizdeki model dahili grafiğe sahip değil.

Ekran kartındaki portları kullanacaksın görüntü için. İşlemcide dahili grafik varsa ve ekran kartı yoksa anakarta bağlanır ama sizdeki model dahili grafiğe sahip değil.

YouTube'da bir video izledim anakart ile bağlanacağını söyledi şu ana kadar 60 Hz kullandım monitör konusunda pek bilgi sahibi değilim açıkçası HDMI ile 120 Hz kullanırsınız anakarta display ile bağlarsanız tam kapasitesi gelir diyordu.

Orada farklı bir durumdan söz ediliyor olabilir. Ekran kartı varsa ekran kartından çıkış alınır. HDMI 2.1 ve DP 1.4 portları var 3060'da.

Çözüm

Geri
Yukarı