Gigabyte B450M S2H alınır mı?

@EskoriX dostum bütçe sıkıntıysa F/P gayet güzel bir ürünü seçmişsin. Şimdiden güzel günlerde kullanman dileğiyle... :)

Ekleme: Bu arada düşündüğün bir PSU var mı? Tabi önce düşündüğün ekran kartını da yazmanı isteyeceğim. :)

@EskoriX dostum bütçe sıkıntıysa F/P gayet güzel bir ürünü seçmişsin. Şimdiden güzel günlerde kullanman dileğiyle... :)

Ekleme: Bu arada düşündüğün bir PSU var mı? Tabi önce düşündüğün ekran kartını da yazmanı isteyeceğim. :)
Ekran kartı için ayrı bir konu açmıştım fakat GT 1030 ile RX550 arasında kararsız kaldık siz neyi önerirsiniz?
Bu ikisi arasında kaldık biz sizinde önerinizi beklerim.
Halihazırda indirime de girmiş olan High Power 500W 80+ PSU'yu düşünüyorum.
Attığım 380 TL olarak gözüküyor bende. İndirim bitmiş mi?
Hayır hala 380 TL ben B450M'den bahsettim :).
Bu arada link paylaşmak yasak değil, değil mi?
Yada apu işlemci mi önerirsiniz?

Son düzenleme:
Ekran kartı ikisi de hemen hemen aynı. Ancak ikisi de parasını çok hak etmiyor bence. Daha uygun fiyata GTX 750ti alabilirsin diye düşünüyorum. (Eğer 2. ele yönelmeyeceksen benim önerim budur. Kart eski ancak performansı fena sayılmaz. )

Düzeltme: GTX 750ti' nin fiyatları çok artmış. Kontrol etmemişim. Kusura bakma. Ancak bu siteden benchmark değerlendirmeleriyle kıyas yapabilirsin.

PSU konusunda gelirsek. Maalesef ki bahsettiğin modelin tier seviyesini dahi bulamadım dostum. Ekran kartından artan bütçeyle tier B bir marka ve model seçmeni öneririm:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ikisi de hemen hemen aynı. Ancak ikisi de parasını çok hak etmiyor bence. Daha uygun fiyata GTX 750ti alabilirsin diye düşünüyorum. (Eğer 2. ele yönelmeyeceksen benim önerim budur. Kart eski ancak performansı fena sayılmaz. )

Düzeltme: GTX 750ti' nin fiyatları çok artmış. Kontrol etmemişim. Kusura bakma. Ancak bu siteden benchmark değerlendirmeleriyle kıyas yapabilirsin.

PSU konusunda gelirsek. Maalesef ki bahsettiğin modelin tier seviyesini dahi bulamadım dostum. Ekran kartından artan bütçeyle tier B bir marka ve model seçmeni öneririm:

Anladım hocam o halde en iyi öneriniz nedir?
APU mu yoksa GT 1030 veya RX550 mi?
İnternet kafelere de soracağım ilçedeki.
İşlemci ile beraber ekran kartına toplamda 2500 TL bütçem var.
Detaylıca araştırmaya kadar verdim ekran kartı konusunda 1-2 ay kart fiyatlarını kovalayacağım burada da bilgilendirme yapacağım.
Teşekkür ederim size çok yardımcı oldunuz @Dracia :).

Günümüzde halen 775 pin anakart kullananlar var

Biri benden bahsetmiş herhalde :D :D Şaka bir yana sistemi nerelerde kullanacağınıza, ileride yükseltme yapma durumunuza, ilerideki fiyatlanmalara göre değişir alacağınız şey. B450 size yetiyorsa, ki bence de yeter, alın geçin yani gayet güzel bir anakart. Ben hâlâ daha kaya gibi Q9650 kullanıyorum mesela, yayın bile açıyorum bu sistemle 720p60Hz :) En fiyat performans anakartlardan biridir yani seçtiğiniz anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı