GIGABYTE B450M S2H alınır mı?

Isınma sorunu yok, anakart alındı. Sistem monte edildi. Konu kapanabilir.

Prime 95 3.1GHz Max 60 derece gördü.

Hocam kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama bende bu anakarttan almak istiyorum. Önerilerinizi ve performansını paylaşırsanız mutlu olurum.

Hocam kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama bende bu anakarttan almak istiyorum. Önerilerinizi ve performansını paylaşırsanız mutlu olurum.
Önemli değil. Hala aynı anakartı ve bellekleri kullanıyorum, sadece işlemcimi Ryzen 5 1600AF'ye yükselttim. Şimdiye herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bellekleri olduğu gibi 3200MHz'de kullanabiliyorum. Ayrıca bu anakart, 4. nesil Ryzen işlemcileri de destekleyecek.

Ek olarak Ryzen 3 1200 ile kullandığım vakit bir miktar hız aşırtma yaptım. 1.27V verip 3.7GHz'ye kadar hızını aşırttım ve kullandığım 6 ay süreç boyunca hiçbir sorun yaşamadım.

Genel olarak fiyatına karşın fazlasıyla iyi bir anakart. Hala bir sorun çıkarmadı.

Önemli değil. Hala aynı anakartı ve bellekleri kullanıyorum, sadece işlemcimi Ryzen 5 1600 AF'ye yükselttim. Şimdiye herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bellekleri olduğu gibi 3200MHz'de kullanabiliyorum. Ayrıca bu anakart, 4. nesil Ryzen işlemcileri de destekleyecek.

Ek olarak Ryzen 3 1200 ile kullandığım vakit bir miktar hız aşırtma yaptım. 1.27V verip 3.7GHz'ye kadar hızını aşırttım ve kullandığım 6 ay süreç boyunca hiçbir sorun yaşamadım.

Genel olarak fiyatına karşın fazlasıyla iyi bir anakart. Hala bir sorun çıkarmadı.

Ryzen 5 3600 ve RX 5600 XT ekran kartıyla çok az bir OC yaparak veya RAM'lerine frekansını (şu an 3000MHz) 3200'e çekerek sorunsuz kullanabilir miyim? Ne düşünüyorsunuz?

Aynı kartı kullanıyorum. Dahili ses kartı pek fazla bir şey sunmuyor. Realtek uygulaması bir türlü açılmıyor. Sata portları öyle bir dizilmişki max 2 tane takabiliyorsunuz. Çünkü ekran kartı diğer portların üzerine geliyor. Bunların haricinde olumsuz bir tarafını görmedim. Ramleri uyumlu alırsanız 3200 mhzde kullanabilirsiniz.

Aynı kartı kullanıyorum. Dahili ses kartı pek fazla bir şey sunmuyor. Realtek uygulaması bir türlü açılmıyor. SATA portları öyle bir dizilmişki Max 2 tane takabiliyorsunuz. Çünkü ekran kartı diğer portların üzerine geliyor. Bunların haricinde olumsuz bir tarafını görmedim. RAM'leri uyumlu alırsanız 3200 MHz'de kullanabilirsiniz.

Hocam 700 800 TL bandında şu bu özelliği S2H'dan daha iyi dediğiniz farklı bir anakart öneriniz var mı? Çok kararsızım çünkü şu an anakart konusunda. R5 3600 ve RX 5600 XT ile kullanılacak. Teşekkürler.

Hocam 700 800 TL bandında şu bu özelliği S2H'dan daha iyi dediğiniz farklı bir anakart öneriniz var mı? Çok kararsızım çünkü şu an anakart konusunda. R5 3600 ve RX 5600 XT ile kullanılacak. Teşekkürler.
Hocam farklı ürünler hakkında inceleme yapmadığım için bir şey öneremem. Ancak B450 anakart alırken; M2 Ssd ve anakart soğutucusu olmasına, sata portlarının konumuna dikkat edin( 3 veya 4 tane portuda kullanacaksanız). Söylediğim özelliklere dikkat edip bütçenize uygun bir model alabilirsiniz. Başlıkta belirttiğiniz kartı alsanız da pişman olacağınızı zannetmiyorum.

Aynı kartı kullanıyorum. Dahili ses kartı pek fazla bir şey sunmuyor. Realtek uygulaması bir türlü açılmıyor. Sata portları öyle bir dizilmişki max 2 tane takabiliyorsunuz. Çünkü ekran kartı diğer portların üzerine geliyor. Bunların haricinde olumsuz bir tarafını görmedim. Ramleri uyumlu alırsanız 3200 mhzde kullanabilirsiniz.
Anakarttan yatay SATA kablosu çıkıyor tam 2 tane, o kartın altında kalanlar için onu kullanıyorsunuz hocam.

Anakarttan yatay SATA kablosu çıkıyor tam 2 tane, o kartın altında kalanlar için onu kullanıyorsunuz hocam.

Hocam aldığım kasada 4 adet fan bulunuyor. (Thermaltake versa J24). Yalnız bu anakartı alanlar fan için çoklayıcı kullandıklarını söylediler doğru mu bu.

Anakartın verdiğinin haricinde elimde sata kablo var ancak o kabloyu takınca altındaki soketi kullanamıyorsunuz. Takmayı başarsanız bile soketi zorlayacaktır. Ne yaparsanız yapın bir kaç soket devre dışı kalıyor ince sata kablolar var belki onlar alınabilir.
Hocam aldığım kasada 4 adet fan bulunuyor. (Thermaltake versa J24). Yalnız bu anakartı alanlar fan için çoklayıcı kullandıklarını söylediler doğru mu bu.
Kasanızda fan çoklayıcı bulunuyor. Sys Fan girişinden kabloyu çoklayıcıya takacaksınız. Ekstradan bir şey almanız gerekmiyor.

Geri
Yukarı