Gigabyte B450M S2H Anakart 0xc00000e9 Hatası

Grajd0

Picopat
RAM
Corsair Dominator Platinium RGB 2x8 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo 500 GB
Ekran kartı
Gigabyte Nvidia GTX 2080 Super
Anakart
Gigabyte B450M S2H Rev.1.x (F63b)
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba arkadaşlar,

Bugün başıma gelen bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. Daha önce böyle spesifik bir sorunla karşılaşmamıştım. Dün gece çok rutin bir şekilde bilgisayarı kullandım ve kapattım. Sabah uyandığımda bilgisayarı çalıştırdım ve file: \windows\system32\winload.efi error code: 0xc00000e9 hatasıyla karşılaştım. Hata sonrasında Windows başlangıç onarımı için çeşitli öneriler sunsa da(onarım merkezi vb.) Her seferinde bilgisayarı başlatırken bu hatayla karşılaştım. İnternetten araştırdığımda ve tanıdığım bir bilgisayarcıya sorduğumda bunun SSD hatası olduğunu söyledi ve gidip Vatan Bilgisayar'dan yeni SSD aldım ve sonuç değişmedi.

Sorunu internette biraz araştırdığımda yabancı bir forumda Gigabyte marka anakartlarda bu sorunun yaşandığını ve CPU fTPM ayarını disable olarak ayarladığımda sistemin boot edeceğini okudum. Denedim ve gerçekten oldu. Bilgisayar sorunsuz bir şekilde açıldı fakat tekrar BIOS'a erişip fTPM ayarını enable yaptığımda tekrar aynı mavi ekran hatasıyla karşılaşıyorum. Belki BIOS Update yaparsam düzelir diyerek onu da denedim fakat sonuç aynı. Konuyla ilgili yardımlarınıza açığım.

Not: İşletim Sistemim W11

Yeni konular

Geri
Yukarı