Çözüldü Gigabyte B450M S2H Anakartta BIOS açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

onlywatche

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, BIOS'u sıfırlamıştım ve sıfırladıktan sonra bir türlü BIOS'u açamadım. Bilgisayar başlarken Gigabyte menüsü gelmiyor. Sıfırlamadan önce bilgisayar açılırken Gigabyte ekranı ve hangi tuşun BIOS'u açacağını görebiliyordum ve açabiliyordum ama artık o menü gelmiyor ve direkt Windows'u başlatıyor.

Denediğim yöntemler;
Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatmak.
Del tuşuna basarak normalde açılan BIOS'u açmaya çalışmak.
End tuşuna basarak açmaya çalışmak.
F12 ile boot menüsünü açmaya çalışmak.

Yukarıdaki çözümlerden hiçbirisi olmuyor. Bu mereti nasıl açabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gigabyte App Center'dan Ultra Fast bootu kapatın.
Veya diskin SATA kablosunu çıkarıp bilgisayarı açın, BIOS'a girip Ultra Fast boot u kapatın disk kablosunu geri takın.

Bunu yapınca açılan kurtarma menüsünden UEFI arayüzüne gir dediğinizde ne oluyor?

App Center'da bulamamıştım fakat, bilgisayarın içini temizledim, güç kablosunu çekip geri takınca Shift+Yeniden başlat diyerek ve oradan da UEFI arayüzüne girerek sorunu çözdüm. İlk başta gelmiyordu fakat elektriğini kesince kendine geldi meret :) Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

Not: Sorunu Marix'in dediği gibi Fast Boot yaratıyor. Aynı anakarta sahip arkadaşlar var ise Fast Boot'u açmasınlar cidden yeniden BIOS'a girebilmek zulüm oluyor.
Merhaba arkadaşlar, BIOS'u sıfırlamıştım ve sıfırladıktan sonra bir türlü BIOS'u açamadım. Bilgisayar başlarken Gigabyte menüsü gelmiyor. Sıfırlamadan önce bilgisayar açılırken Gigabyte ekranı ve hangi tuşun BIOS'u açacağını görebiliyordum ve açabiliyordum ama artık o menü gelmiyor ve direkt Windows'u başlatıyor.

Denediğim yöntemler;
Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatmak.
Del tuşuna basarak normalde açılan BIOS'u açmaya çalışmak.
End tuşuna basarak açmaya çalışmak.
F12 ile boot menüsünü açmaya çalışmak.

Yukarıdaki çözümlerden hiçbirisi olmuyor. Bu mereti nasıl açabilirim?

Veya diskin SATA kablosunu çıkarıp bilgisayarı açın, BIOS'a girip Ultra Fast boot u kapatın disk kablosunu geri takın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bunu yapınca açılan kurtarma menüsünden UEFI arayüzüne gir dediğinizde ne oluyor?

App Center'da bulamamıştım fakat, bilgisayarın içini temizledim, güç kablosunu çekip geri takınca Shift+Yeniden başlat diyerek ve oradan da UEFI arayüzüne girerek sorunu çözdüm. İlk başta gelmiyordu fakat elektriğini kesince kendine geldi meret :) Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

Not: Sorunu Marix'in dediği gibi Fast Boot yaratıyor. Aynı anakarta sahip arkadaşlar var ise Fast Boot'u açmasınlar cidden yeniden BIOS'a girebilmek zulüm oluyor.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı