Çözüldü Gigabyte B450M S2H BIOS Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Bilgisayarımı başlattığımda ekrana hiçbir şey gelmeden masaüstü geliyor. BIOS tuşuyla ilgili hiç bilgi verilmiyor. BIOS'a nasıl girebilirim?

Sistem Özellikleri:
  • Gigabyte B450M S2H
  • Gigabyte Radeon RX590
  • AMD Ryzen 5 2600
  • XPG Gammix D30 2x8 GB
  • Viewsonic VX2458-C-mhd

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Valla hocam bende yeni pc topladım end tuşu ile qflash a giriyorum delete tuşu ile de bios ekranına giriyorum. istersen boş bir flash belleğe internetten anakartın en son bios sürümünü indirip sistem yeniden başlarken end tuşundan doğru qflasha girip bios güncelle birde öle dene istersen
Recep Bey'in bir rehberi vardı.

Gelişmiş seçeneklerde UEFI Yazılım Ayarları çıkmıyor.

Fastboot kapattım o da işe yaramadı.

Hocam aynı anakart bende de var ben sistem başlarken delete tuşu ile giriyorum biosa

Bastım girmedi.

Valla hocam bende yeni pc topladım end tuşu ile qflash a giriyorum delete tuşu ile de bios ekranına giriyorum. istersen boş bir flash belleğe internetten anakartın en son bios sürümünü indirip sistem yeniden başlarken end tuşundan doğru qflasha girip bios güncelle birde öle dene istersen

Çözüm
Söyle tavsiye vereyim, bilgisayar açılırken yani BIOS ekranı gelecek iken(muhtemelen monitör sinyal yok ekranından siyah ekrana dönecektir) klavyeden "Pause" tuşuna basın ve post ekranını durdurun zaten bilgisayar öylece siyah ekranda kalacaktır. Hemen ardından BIOS tuşuna abanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı