Gigabyte B450M S2H anakartta Secure Boot açınca sistem açılmıyor

kfrkan

Hectopat
Bilgisayar Secure Boot atınca anakart BIOS'u çöküyor ve açılmıyordu. Bilgisayarcıya götürdüm. Ücret karşılığında yaptırdım ancak Secure Boot tekrardan kapanmıştı. Tekrar açınca yine çöktü. Servise gönderdim. Tamiri yapıldı dendi. Özellikle sormama rağmen Secure Boot'un açıldığını ve sorunsuz çalıştığını söylediler. Anakartı tekrardan kurdum ve Secure Boot yine kapalı. Bilgisayar 10 güne yakındır yoktu. Valorant oynamak için Secure Boot'un açılması gerekiyor. Ancak açarsam yeniden kapanacak. Gigabyte yetkili servisine de güvenim kalmadı. Ancak BIOS çökerse de kendim yükleme yapamıyorum. Sanırım cihaza sokmaları gerekiyormuş. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son beta sürümde bu düzeltilmiş diyorlardı. Hangi BIOS sürümü yüklü su an?
f63d yüklü öncesinde de bu yüklüydü. servis de bunu yüklemiş

Biostaki o sorun yeni güncellemeyle düzeldi diye duymuştum. Servis o guncelleyi yüklemiştir.
ben de zaten o güncellemeyi yüklemiştim. en son sürüm var ama yine açık değil. tekrar açmaya da korkuyorum

win11 yüklerken tpm açık mı kapalı mı yüklemem lazım bir seçenek varmış. valorant için tpm açık olması lazım ama hangi seçeneği yüklemem gerektiğini de bilmiyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı