Gigabyte B450M S2H anakartta Wireless olayı nasıl çözülür?

adnanetik

Hectopat
Anakartım şu: Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX
Günlük kullanım ve FPS oyunlar için kablosuz özelliğini nasıl çözmeliyim?
USB adaptör ile mi? Yoksa kasa içerisine donanım ile mi? Önerilerinizi bekliyorum.

Anladım. Peki USB adaptör için tavsiyeniz var mı? Misal şu ürün nasıldır?

TP-Link sizi üzmez. Olur da günün birinde 300 Mbps kullanırız diye değil ama siz yine de 300 Mbps'lık adaptörler tercih etmeye çalışın.

Anladım. Peki USB adaptör için tavsiyeniz var mı? Misal şu ürün nasıldır?

Sistemimi aldığım tarihten beri (9 aydır) bu adaptörü memnuniyetle kullanıyorum. (Günlük kullanım ve CS:GO) Benim de wi-fi erişimi için ilk tavsiyem başta bu model olmak üzere harici anten içeren USB adaptördür.

Kasa içerisine de takılabilen modeller var. Bunun için PCIe x1 Wi-Fi kartı alınabilir. Böyle bir kartı takabileceğiniz iki adet slot var anakartınızda. Ekteki resimde işaretledim.

Harici adaptörün daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kullanmadığınız zaman kolaylıkla çıkarıp kenara koyarsınız. Farklı USB portlarını ve uzatma kablosu kullanarak istediğiniz gibi konumlandırırsınız. Bu sinyal gücüne de etki edebilir. WN722N modelinin kutusundan 50 cm uzunluğunda uzatma kablosu çıkıyor. Bu model için bir uyarım var. Sanırım iki kez revizyona gitmişler. Özellikle ilk sürümde bağlantı sorunları olmuş. V3 olanı alın. Ben de incehesap'tan almıştım. Oradan aldığınızda sorun çıkmayacaktır.

Ek Açıklama 2020-09-08 001014.jpg

Yukarıda önerilmiş WN781ND kartı da alıp işaretli olan PCIe yuvalardan birisine takabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı