Gigabyte B450M S2H anakartta kaç fan girişi var?

ysndrmz94

Hectopat
Daha fazla  
Corsair Spec-05 kasa ile yukarıdaki anakartlı bir sistem topladım ama kasanın 2 tane fan kablosu var lakin ben bir tanesini takabildim, ikinci fan yuvasını göremedim. Ne yapacağım, fan yuvası var da ben mi göremedim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim öyle yapacağım
Burada yazana göre, 2 adet var. Birisi CPU için.

Kasanın fanlarının kabloları ayrı ayrı ise, birleştirmek için satılan aparatlardan (örnek) almanız gerekebilir.

Peki tek pin girişine çoğaltıcı ile kaç tane fan takabilirim yüklenme gibi bir olay olabilir mi?

Son düzenleme:
Hocam nasıl hallettiniz?Bende de aynı ikili var da aynı sorunu yaşadım.Yüklenme oldu mu ona göre sipariş verecem.
Kardeşim ben 10 liraya buldum bir bilgisayarcı da çoğaltıcıyı taktım fanlar çalışıyor ama biryerde okumuştum 2 fandan fazla takmayın kaldırmaz falan diyordu zaten benim kasada 2 fan var onları taktım sorun yok çalıştırıyor

Kardeşim ben 10 liraya buldum bir bilgisayarcı da çoğaltıcıyı taktım fanlar çalışıyor ama biryerde okumuştum 2 fandan fazla takmayın kaldırmaz falan diyordu zaten benim kasada 2 fan var onları taktım sorun yok çalıştırıyor
Anladım kral ben de sipariş verdim internetten 2 girişli çoğaltıcı. Bende de iki fan var zaten yeterli mi sence soğutma için?Ben daha kurulumu yapmadım o yüzden acaba fan eklesem mi diye düşünüyordum.

Ryzen 2600 işlemcim var boşta 35-45 arası yükte 60-65 arası ekran kartı ise 60 falan yükte tabi bu kasanın modelinden oda sıcaklığına ürünlerin soğutma kalitesine göre değişir diye düşünüyorum benimde pek test fırsatım olmadı ama ilk iznelimlerim bu yönde ben ses takıntım olduğu için fazla fan takmak birde pin olmadığından takma düşüncesinde değilim ama işlemci stock soğutucusu uçak motoru gibi çalışıyor onu değiştireceğim amd bu işi beceremiyor yada önemsemiyor fazla

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı