Gigabyte B450M S2H BIOS sıfırlama

clark kent

Hectopat
Merhaba arkadaşlar dün undervolt yapayım derken PC hiç görüntü vermedi ve BIOS sıfırlamak durumunda kaldım olurda sizinde başınıza gelir diye böyle bir konu açmak istedim. Öncelikle BIOS sıfırlamak için yapmanız gereken PC kapalıyken BIOS pilini çıkarıp 1dk bekleyip takmak olacaktır ve BIOS sıfırlama işlemi tamamdır ama şöyle bir durumla karşılaştım PC açıldıktan sonra BIOS'a girip herhangi bir ayar yapmadan çıktığımda PC yine görüntü vermedi bende şöyle bir çözüm buldum BIOS sıfırlama işlemini tekrarlıyorsunuz ama BIOS pilini bu sefer takmıyorsunuz ve PC'yi açıyorsunuz PC açıldıktan sonra BIOS ekranına girip herhangi bir ayar yapmadan çıkıp PC yeniden başladıktan sonra kapatıp BIOS pilini takıyorsunuz ve BIOS'da tekrardan istediğiniz ayarları yapıp kaydedebilirsiniz böyle olmasının sebebi Gigabyte anakarttan mı yoksa AMD sistemden dolayı mı böyle oldu anlamadım umarım yardımcı olmuşumdur herkese iyi günler dilerim 🤓

Ben USB driverini sildim yanlışlıkla ve şu an PC'yi açıyorum hiçbir USB'yi tanımıyor format dahi atamıyorum mouse klavye çalışmadığı için.

BIOS pilini çıkartıp taktım olmuyor CLR CMOS olayını da bilmiyorum o konuda yardım istiyorum.

Windows 10 otomatik olarak kurması gerekiyor driverı çok garip. BIOS da kullanabiliyor musun peki klavye ve mouse.

Evet pili defalarca çıkarıp taktım düzelmedi. Benimle aynı sorunu yaşayan birkaç kişi CLR CMOS üzerinden yapmış ama ben bilmiyorum nasıl yapabileceğimi üstüne dokundur diyorlar ama tuş vs. yok bu anakartta.

Pili çıkmış konumda iken PC'yi açtın mı hiç?
kimisinde clear CMOS düğmesi, kimisinde clear CMOS jumperları vardır, hatta jumper bütün anakartlarda vardır.

Baktınız BIOS kaynaklı bir açılmama problemi mevcut PC'de jumperlara bir tornavida değdirirsiniz ya da jumper Pin'i takarsınız, resetlersiniz BIOS'u.

En olmadı pilini çıkarıp 5 dakika dışarıda dinlendirin, sonra geri takın, CMOS resetlenmiş olur.

kimisinde clear CMOS düğmesi, kimisinde clear CMOS jumperları vardır, hatta jumper bütün anakartlarda vardır.

Baktınız BIOS kaynaklı bir açılmama problemi mevcut PC'de jumperlara bir tornavida değdirirsiniz ya da jumper Pin'i takarsınız, resetlersiniz BIOS'u.

En olmadı pilini çıkarıp 5 dakika dışarıda dinlendirin, sonra geri takın, CMOS resetlenmiş olur.
Hocam size bir yerden ulaşma imkanım varmı müsaitseniz

Pili çıkarıp taktım ama o olmadı jumper yerine bakıyorum üstünde takılı birşey yok nereye bastıracam tornavidayı tam olarak

Pili çıkarıp taktım ama o olmadı jumper yerine bakıyorum üstünde takılı bir şey yok nereye bastıracağım tornavidayı tam olarak

Jumper yazan yerde boştaki uçları kısa devre ettircen tornavida ucunu boştaki uçlara değdircen hatta birkaç sanye bekle bir yandan da güç tuşuna bas çek güç kaynağı kapalı olmalı bu arada

Geri
Yukarı