Gigabyte B450M S2H ile RX 6800XT uyumu nasıl?

Ryzen 5 3600 bile darboğaz yapıyor demek, benchmark videolarını izlediğimde öyle bir durum yoktu. O zaman şimdilik rafa kaldırıyorum bu GPU'yu almayı. PSU masrafı da çıkınca bütçem yetmedi. Zaten fiyatlar şu an çok pahalı. Yazı bekleyeceğim, elime bütçe geçince işlemciyi de Ryzen 5000 serisinden alırım. Teşekkürler yardımcı olduğunuz için, konu kapanabilir.
Ryzen 3600'le çok ufak bir daboğaz yapıyor derken cidden ufak bir darboğazdı kastettiğim 3-5 FPS falan ondan da korkmana gerek yok açıkcası. Hatta Ryzen 2600le bile kullanabilirsin 600-650 Watt PSU alıp. Çünkü Bu yaz dolar en az 8-9 olacak o ekran kartını piyasada bir daha bulamayacaksın çip krizi yüzünden falan filan. İşlemciyi 3 sene sonra yine alırsın ama ekran kartını ne kadar erken alabilirsen o kadar iyi bence yani çünkü miningciler ekran kartı bırakmıyor piyasada.

Kötü olduğunu söylemedik? O sistem için çok giriş seviyesi oluyor sadece anlamak mı istemiyorsunuz? A320 ile 2080 yakıştıran da ne bileyim.
Siz de anlamıyorsunuz galiba. Anakart ile ekran kartının bir işi yok. Sanane anakartından. Anakart işlemci için önemli. Ben demiyorum A320 ile 2080 kullan. Ama kullansan da bir sorun olmaz. Boş konuşmayın yaa. Anakartı dert ediyorsan işlemci için et. De ki 3600 için kötü anakart karışmam.

Siz de anlamıyorsunuz galiba. Anakart ile ekran kartının bir işi yok. Sanane anakartından. Anakart işlemci için önemli. Ben demiyorum A320 ile 2080 kullan. Ama kullansan da bir sorun olmaz. Boş konuşmayın yahu. Anakartı dert ediyorsan işlemci için et. De ki 3600 için kötü anakart karışmam.

Tamam haklısın o ekran kartı ile B450M S2H kullanabilir. Kusura bakma boş konuştuğumuz için senden öğrendik doğrusunu şimdi.

Siz de anlamıyorsunuz galiba. Anakart ile ekran kartının bir işi yok. Sanane anakartından. Anakart işlemci için önemli. Ben demiyorum A320 ile 2080 kullan. Ama kullansan da bir sorun olmaz. Boş konuşmayın yaa. Anakartı dert ediyorsan işlemci için et. De ki 3600 için kötü anakart karışmam.
Bunların demek istediği şu. "Kardeşim 3080 alacak parası olan MSİ X570 tomahawk da alsın bi zahmet kasada şık bir görünüm elde edersin hiç olmadı yani."

Bunların demek istediği şu. "Kardeşim 3080 alacak parası olan MSİ X570 tomahawk da alsın bi zahmet kasada şık bir görünüm elde edersin hiç olmadı yani."
@ahmetaltkn Adamın elinde anakart var. Anakart kötü anakart değil. Sayın bilgili kardeşim, kusura bakma. Engin bilgilerine karşı geldim. Haklısın B450 anakarta 6800XT takılmaz. Ekran kartından tam performans alamazsın. Doğru söylüyorsun.

@riseofturkey Bence de öyle ama adamın elinde anakart var. Anakart değişmesine gerek yok, onu diyorum. Anakart ile ekran kartının bir alakası yok.

6800xt düşünüyorum. işlemcim r5 3600 güç 650 80 plus bronz 2k kullanıcam.işlemci ve güç kaynağını belli bir süre alamayacam.idare edermi sizce?

Konuya açıklık getirmek istiyorum. Aynı anakart ve xfx 6800xt var. Ekran kartını taktigimiz zaman
1. Anakart üzerindeki sadece 1 adet sata portunu kullanabilirsiniz.
2. Kasa ön panel 3.0 anakart giriş soketini fena halde kasıyor.

Diyeceğim o ki almayın, aldırmayın.

Anakart o işlemci ile ekran kartını besleyemez. Daha üst seviye bir işlemciye geçsen anakart bu sefer o işlemciyi besleyemez. (Aynı anakart da 5600x işlemci kullandım işlemci 4 GHZ üstüne çıkmıyordu). Tavsiyem anakartı ve işlemciyi değiştirmen sonrasında ekran kartını kullanmak tabi en az 2k olmak üzere monitör de kullanman lazım. Psu kesinlikle yetersiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı