Gigabyte B450M S2H RGB-ARGB bağlantıları nasıl yapılır?

Ekran kartı bağlantısı PCI Express slotu üstünden olduğu için yapabilirsiniz, hatta Dragon Center üzerinden kontrol de edebilirsiniz.
İleride ARGB'li MSI bir anakart alırsanız seti tamamlarsınız aslında.

Açıkcası herkes B450M S2H deyip duruyordu, ben beğenmedim açıkcası anakartı.
Bu devirde 1 kasa fanı 1 CPU fanıyla soğutma sistemi olan kimse yoktur herhalde.

Bu devirde 1 kasa fanı 1 CPU fanıyla soğutma sistemi olan kimse yoktur herhalde.
Giriş seviyesi olan bütün anakartlar bu şekilde. B450M S2H'da ayı şekilde giriş seviyesi bir model.

Ancak bu gibi anakart alırken sadece kutusunu göstermek yerine satıcılar anakartın pin girişlerini yazsalar mağdur olmazdım. En azından 200-300 daha verip ARGB destekleyen bir model alırdım.
RGB çıkışı gibi ufak detayları genellikle satıcılar belirtmez. Satın almadan önce ürünün kendi sayfasından kontrol etmeniz gerekir.

Giriş seviyesi olan bütün anakartlar bu şekilde. B450M S2H'da ayı şekilde giriş seviyesi bir model.

RGB çıkışı gibi ufak detayları genellikle satıcılar belirtmez. Satın almadan önce ürünün kendi sayfasından kontrol etmeniz gerekir.

1 tane fan takılıyor anakarta :D.

Çoklayıcı mı bağladınız?

Evet, gayet normal. Dediğim gibi giriş seviyesi bir model.

Benim de kullandığım A320M S2H model anakartta da 1 adet SYS_FAN çıkışı var.
Onun içinde çoklayıcı lazım.

Açıkçası anakart+çoklayıcı ve kontolcüye vereceğiniz para ile daha çok fan portu olan ve ARGB'li bir anakart alabilirsiniz.

Evet maalesef onu kurulum aşamasında anladım :(

Geri
Yukarı