Çözüldü Gigabyte B450M S2H Secure Boot nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MSS48

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3000 MHz
İşlemci
Ryzen 5 3500
Merhaba. Bugün Windows 11'e geçtim ve Valorant'a girmek istedim. BIOS'tan TPM ayarını açmama rağmen oyuna girdiğimde hata alıyorum ve bunun çözümünün BIOS'tan Secure Boot'u açmak olduğunu öğrendim fakat BIOS'la alakalı bir bilgim yok. Detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz rica etsem?

Çözüm
Merhaba. Bugün Windows 11'e geçtim ve Valorant'a girmek istedim. BIOS'tan TPM ayarını açmama rağmen oyuna girdiğimde hata alıyorum ve bunun çözümünün BIOS'tan Secure Boot'u açmak olduğunu öğrendim fakat BIOS'la alakalı bir bilgim yok. Detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz rica etsem?

İlk öncelikle CSM'i devre dışı bırakıyorsun sonra BIOS'dan en alttaki Secure Boot'a tıklıyorsun sonra Secure Boot'u enable yapıyorsun eğer ki hata verirse "Secure Boot mode"u Custom'dan standard yapıyorsun böylece user mode etkinleşiyor.

lolololololo.PNG
GPT nedir tam olarak?

Bölümdür. GPT daha yeni bir teknolojidir ve destekleniyorsa bunun üzerine OS kurulması tavsiye edilir.

Bölümdür. GPT daha yeni bir teknolojidir ve destekleniyorsa bunun üzerine OS kurulması tavsiye edilir.
tamamdır deneyip geri dönüş sağlayacağım

yapmadan önce birşey merak ediyorum secure bootu açınca pcme herhangi bi zararı varmıdır ?

İlk öncelikle CSM'i devre dışı bırakıyorsun sonra BIOS'dan en alttaki Secure Boot'a tıklıyorsun sonra Secure Boot'u enable yapıyorsun eğer ki hata verirse "Secure Boot mode"u Custom'dan standard yapıyorsun böylece user mode etkinleşiyor.

lolololololo.PNG

Çözüm
Tamamdır deneyip geri dönüş sağlayacağım

Yapmadan önce bir şey merak ediyorum Secure Boot'u açınca PC'me herhangi bir zararı var mıdır?

Hayır, vermez.

Eki Görüntüle 1236261

Tüm cevaplar için teşekkürler çok işime yaradı ilk videoyu izlediğimde hata verdi ve olmadı fakat sizin dediğinizi yapınca oldu. :D <3<3

Arkadaşlar ben Secure Boot'u açtığım zaman kaydedip çıktığımda bilgisayar tekrar BIOS ekranını açıyor resetten sonra. CSM'i geri açıp Secure Boot'u kapattığımda masaüstüne dönebiliyorum. Windows 10'dayken böyle bir sorun yoktu Valorant'ta. Yardımcı olabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı