Gigabyte B450M S2H sisteme HDD nasıl takılır?

• Konuyu başlatan CBum
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 6B

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba arkadaşlar. Daha önce hiçbir şekilde parça montajı yapmadım. İlk defa, aldığım SSD'li sisteme harddisk takmayı düşünüyorum. Sisteme harddisk takmak kolay mı? Tecrübesiz biri yapabilir mi? Takarken bir sıkıntı çıkma ihtimali var mı? Teşekkür ederim.
Kasa: Dark diamond Pro mesh.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 64 MB harddisk.
Güç kaynağı: High Power 500W 80+ PSU.

Bana niye çıkmadı o ikinci sata kablosu o zaman? Kendiniz kullanıyor musunuz? Nasıl bu kadar eminsiniz? Kendiniz yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz.
Evet, kullanıyorum. Al sana iki adet SATA kablosu.

IMG_20201005_163023.jpg

Ne oldu? Yanlış bilgilendirme yapıyordum hani?

Merhaba arkadaşlar. Daha önce hiçbir şekilde parça montajı yapmadım. İlk defa, aldığım SSD'li sisteme harddisk takmayı düşünüyorum. Sisteme harddisk takmak kolay mı? Tecrübesiz biri yapabilir mi? Takarken bir sıkıntı çıkma ihtimali var mı? Teşekkür ederim.
Kasa: Dark diamond Pro mesh.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 64 MB harddisk.
Güç kaynağı: High Power 500W 80+ PSU.

SATA kablosu ve PSU'dan çıkan kablo ile takabilirsin.

Oldukça kolay. Buradan bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 tane kablo takıp vidayı döndürüyorsunuz. Ve o kadar.
Çok hassas bir işlem de değil işlemci takmak gibi.

Kasayı açıyorsun hard disk sığacak yerlerden kabloları engellemeyecek uygun birine takıyor ve vida ile tutturuyorsun sonra SATA kablosunu bir ucu hard diske diğer ucu anakarttaki SATA portuna takıyorsun o kadar, ha bir de güç kablosunu PSU ile hard disk arasına tak tamam.

Anakarttan bir tane sata kablosu çıkıyor. Bir tane daha sata kablosu almanız gerek.
Yanlış bilgilendirmeyin. B450M S2H kutusundan iki adet SATA veri kablosu çıkıyor.

Sisteme harddisk takmak çok kolay. Adım adım şöyle anlatalım.

1-) Kasanınızın camını ve arka kapağını çıkartın.

2-) Kasanızda eğer PSU'nun yanında depolama kızakları varsa kızaklardan birini çıkartıp kenarını hafif esnetip harddiski içine oturtun. Sonra kızağı yuvasına geri takın. Eğer depolama kızağı yok ise harddiski gerekli yere vidalayın.

3-) Anakartın kutusu içinden çıkan SATA veri kablosunun bir ucunu harddiske, diğer ucunu anakartın SATA girişine bağlayın.

4-) Son olarak güç kaynağından gelen SATA güç kablosunu harddiske bağlayın.

Yanlış bilgilendirmeyin. B450M S2H kutusundan iki adet SATA veri kablosu çıkıyor.

Sisteme harddisk takmak çok kolay. Adım adım şöyle anlatalım.

1-) Kasanınızın camını ve arka kapağını çıkartın.

2-) Kasanızda eğer PSU'nun yanında depolama kızakları varsa kızaklardan birini çıkartıp kenarını hafif esnetip harddiski içine oturtun. Sonra kızağı yuvasına geri takın. Eğer depolama kızağı yok ise harddiski gerekli yere vidalayın.

3-) Anakartın kutusu içinden çıkan SATA veri kablosunun bir ucunu harddiske, diğer ucunu anakartın SATA girişine bağlayın.

4-) Son olarak güç kaynağından gelen SATA güç kablosunu harddiske bağlayın.
Bir adet SSD var sistemde. Kablolar yeter mi?

Geri
Yukarı