Gigabyte B450M S2H vs MSI B450M Gaming PLUS

MSI olanı aldım ama vga desteklemiyor ekran kartına taktığımda bir sorun olur mu ?
Anakartın desteklemesi diye bir şey yok ki? Ekran kartının çıkışlarına göredir. Anakart üzerindeki çıkış, ekran kartı olmadığında, işlemcinin grafik birimi üzerinden görüntü almanızı sağlar. AMD'lerde kötü de olsa bir grafik birimi yoktur.

Ekran kartını ekran kartındaki portlara takmanız lazım görüntü için eğer monitör Vga ise dönüştürücü almanız lazım.
Monitörüm vga ekran kartında da vga girişi var.
Anakartın desteklemesi diye bir şey yok ki? Ekran kartının çıkışlarına göredir. Anakart üzerindeki çıkış, ekran kartı olmadığında, işlemcinin grafik birimi üzerinden görüntü almanızı sağlar. AMD'lerde kötü de olsa bir grafik birimi yoktur.
Anladım teşekkür ederim

Bende aynı ürünü kullanıyorum. SSD ile kullanıyorsanız bilgisayarı başlatma tuşuna bastıktan sonra kaç saniye içinde kullanıma hazır hale geldiğini söyler misiniz. Benim bilgisayarımın kullanıma hazır hale gelmesi yaklaşık olarak 35-36 saniye arası sürüyor.
Ryzen 5 2600+RX 570+ MSI B450A Pro sistemimde, 500 küsür okuma 350 küsür yazma hızına sahip SSD ile, bana 15 saniye geldi, Windows son BIOS zamanı 10 saniye diyor ortalama. İşlemciniz çok kötü değilse normal değil bence. 20 saniye içerisinde kullanabilir oluyorum yani.

Ryzen 5 2600+RX 570+ MSI B450A Pro sistemimde, 500 küsür okuma 350 küsür yazma hızına sahip SSD ile, bana 15 saniye geldi, Windows son BIOS zamanı 10 saniye diyor ortalama. İşlemciniz çok kötü değilse normal değil bence. 20 saniye içerisinde kullanabilir oluyorum yani.

530 okuma 350 yazma süreleri gözüküyor.
Anakart Gigabyte B450M S2H (Bios güncel)
İşlemci Ryzen 3 2200G
Ekran kartı RX580 (Güncel driver)
SSD: OCZ Trion 100 120gb ve Kingston sh103s3120g 120gb( İki SSD'de aynı sürede açıyor sayılır Windows'u)
Ram: 1x 16gb 3000mhz + 1x 8gb 3000 mhz

530 okuma 350 yazma süreleri gözüküyor.
Anakart Gigabyte B450M S2H (Bios güncel)
İşlemci Ryzen 3 2200G
Ekran kartı RX580 (Güncel driver)
SSD: OCZ Trion 100 120gb ve Kingston sh103s3120g 120gb( İki SSD'de aynı sürede açıyor sayılır Windows'u)
Ram: 1x 16gb 3000mhz + 1x 8gb 3000 mhz
Hocam SSD yazılımları güncel mi. Biraz uzun geldi bana.

Bende aynı ürünü kullanıyorum. SSD ile kullanıyorsanız bilgisayarı başlatma tuşuna bastıktan sonra kaç saniye içinde kullanıma hazır hale geldiğini söyler misiniz. Benim bilgisayarımın kullanıma hazır hale gelmesi yaklaşık olarak 35-36 saniye arası sürüyor.
R5 2600 ve 480gb Adata SSD'im var, 10 sn içinde rahat rahat herşeyi açıp kullanabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı