Gigabyte B450M S2H vs MSI B450M PRO- M.2 MAX

Hocam, 3600'e kadar desteği olan bir anakartta 3200 MHz yapabilirsin diye düşünüyorum.
Verdim o zaman siparişi.. çok teşekkürler.

Bu arada benim işlemcim de ryzen 5 3600, ama 3.6ghz. Sen başka bir versiyonunu mu satın aldın yoksa yazılımsal olarak 4.2'ye yükseltmek mümkün mü? Eğer öyle ise bir zararı var mıdır? Ben de yapabilir miyim, ne gerektiriyor?

(ekran kartım gtx 1660, psu'm 550w, kasam corsair spec delta, 970 evo plus ssd)

Verdim o zaman siparişi çok teşekkürler.

Bu arada benim işlemcim de Ryzen 5 3600, ama 3.6 GHz. Sen başka bir versiyonunu mu satın aldın yoksa yazılımsal olarak 4.2'ye yükseltmek mümkün mü? Eğer öyle ise bir zararı var mıdır?
3.6 GHz-4.2 GHz arası yük durumuna göre kendine otomatik OC yapıyor işlemci. CPB ayarı sayesinde oluyor bu.

4.2 GHz'ye yükseltmek mümkün. CPB ayarını kapatıp manuel bir şekilde GHz ve V veriyorsun.

Yo, Gigabyte GA-G31-ES2L anakartımda BIOS'u çökertmiştim. Anakart Auto-recover yapmaya çalışıyor ama yapamıyor, Backup BIOS'da var ama hiçbir işe yaramıyor. Çok eski bir anakart olduğu için saymam dersen, arkadaşım B450 Aorus Pro'da işlemciyi 4.0 GHz'e Overclockladı PC istikrarsız çalışmaya başladı. (Gerekli voltajı da verdi.) Onu Satıp B450-A Pro Max aldı. Sıkıntısız Overclocklu kullanıyor şuan.
Yani arkadaşın tecrübesiz olabilir herşey olabilir milyonlarca kişi memnun. Kaliteli anakart markası. Yani milyonlarca kişinin memnun olduğu kartada güven olma demezsin. Hadi çöptür de o senin anlayışındır da kaç kişinin aldığı anakarta güven olmaz demezsin

Geri
Yukarı