GIGABYTE B450M S2H Windows 7 başlangıç ekranında donuyor

Alperen4803

Decapat
Ben yeni masaustu bilgisayar topladim. Win 7 64 Bit kuruyorum Windows'u yukluyor kurulum bittikten sonra bilgisayar yeniden basliyor. Masaustu kurulum sirasina gececegi sirada starting Windows ekraninda donuyor tekrar kapanip aciliyor ve surekli devam ediyor. Starting ekranini gecmiyor sanirim BIOS ayarlarinda bir sıkıntı var BIOS versiyonu en son surum yardimlarinizi bekliyorum.
Sistem bilgileri;
  • BOOST-RGB-C013/Ryzen 5 1600/Sapphire RX570 4GB/8GB DDR4 RAM/240GB SSD/Gaming Bilgisayar
  • 2 X CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
  • 1 X Sistem Montaj Hizmeti
  • 1 X POWER BOOST VK-C013B RGB 500W USB 3.0 Mid Tower Kasa
  • 1 X CORSAIR 240GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3100MB Okuma / 1050MB Yazma)
  • 1 X GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
  • 1 X Sapphire Radeon RX570 PULSE 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
  • 1 X AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.2GHz 19MB Önbellek 65W 6 Çekirdek İşlemci - tray

Neden güncel bir sisteme Windows 7 kurdunuz? Günümüzdeki donanımlar eski sistemleri desteklemiyor. Windows 10 64 bit indirin ve kurun.

2019'da aldığınız bilgisayara Windows 10 kuracaksınız:

Yaptığınız şey gerçekten çok saçma, adam güzel bir şekilde sorununu anlatmış sistemini yazmış, siz hep bir ağızdan kurmayın diye üzerine gidiyorsunuz, benzer bir sorun yaşarken bu konuya denk geldim ve oturum açıp konuyu hortlatma gereği duydum, Windows 7'ye destek vermemeniz gayet doğal ama burada yaptığınız köstek olmak.
Normalde Windows 10 kullanıcıyım ama deney amaçlı her sistemi kurup silen birisiyim, sosyalde hangi Windows 7-8.1 konusuna girsem sorunu çözmekten çok "O sistem kurulmaz" "Windows 10 kur" gibi cevaplarla karşılaşıyorum. Artık salsanız mı acaba?

Bende Gigabyte A320M anakart ve Ryzen 3 1300X işlemcili PC'ye Windows 7 kurmak istedim ama hep arkadaşın dediği gibi starting Windows da takılı kalıp donuyor, neden Windows 7 derseniz zira monitörümün Webcam yazılımı ve kullandığım skystar USB HD cı model TV kartım Win 10 da çalışmıyor mavi ekran hatası veriyor, aynı aygıtlar Windows 7 de sorunsuz çalışıyor.

Kullandığınız anakart Windows 7'ye uyumlu değil diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı