Gigabyte B550 Gaming X v2 vs ASUS ROG STRIX B550-F Gaming vs ASUS TUF Gaming B550M-Plus

omersseven

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu anakartlar arasında kaldım. Ve karar veremiyorum bir türlü.
25.000 bin TL bir kasa toplamaya çalışıyorum.
İşlemci olarak da arada kaldım.
1.R5 5600.
2.R5 5600X.

Herkes R5 5600 daha mantılı sebebiyse ufak bir OC ile aynı seviyeye çıkabiliyor diyor ama R5 5600X te OC olursa yine daha güçlü FPS olarak fark az bilemedim.
Yardımcı olursanız sevinirim.

1. Gigabyte B550 Aorus Elite V2

2. ASUS ROG STRIX B550-F Gaming.

3. ASUS TUF Gaming B550M-Plus

Son düzenleme:
İşlemci olarak 5600 alınabilir ama o bütçede daha iyi işlemciler de tercih edilebilir. 5600'ler 15, 16 bin bütçeli sistemlerde tercih ediliyor.

Anakart olarak söylediklerin ya da attığım da alınabilir.

İşlemci olarak 5600 alınabilir ama o bütçede daha iyi işlemciler de tercih edilebilir. 5600'ler 15, 16 bin bütçeli sistemlerde tercih ediliyor.

Anakart olarak söylediklerin ya da attığım da alınabilir.

Hocam ekran kartını 2.el garantili temiz bir tane bulup alacagım oda 9500 TL gibi bir şey olacak ona göre bir sistem önerebilirseniz neden olmasın?

Bana değil kendi kartlarına ne yaptıklarını sormak gerek :) nedense 1 dpc ASUS anakartlar hariç bütün AM4 ASUS anakartların bellek topolojisi iyi değil. En dandik 4-katman PCB'li anakart bile daha iyi sonuçlar veriyor.

O kadar derin bir bilgim yoktu şahsen teşekkürler bilgilendirdigin için peki senin önerebilecegin bir kart var mı ya da bu bütçeye daha iyisi toplanır gibi bir düşünçen varsa duymal isterim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, bu anakartlar arasında kaldım. Ve karar veremiyorum bir türlü.
25.000 bin TL bir kasa toplamaya çalışıyorum.
İşlemci olarak da arada kaldım.
1.R5 5600.
2.R5 5600X.

Herkes R5 5600 daha mantılı sebebiyse ufak bir OC ile aynı seviyeye çıkabiliyor diyor ama R5 5600X te OC olursa yine daha güçlü FPS olarak fark az bilemedim.
Yardımcı olursanız sevinirim.

1. Gigabyte B550 Aorus Elite V2

2. ASUS ROG STRIX B550-F Gaming.

3. ASUS TUF Gaming B550M-Plus
Asus asla tercih edilmez, Gigabyte al kafan rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı