Gigabyte B550M DS3H anakart arızası

AhmetASLAN

Decapat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Motorkurye
İşlemci
Rayzen 5 5500
Herkese merhaba, siz değerli okuyuculara bir soru sormak istiyorum öncelikle yazım biraz uzun olabilir detaylı anlatıp çözüm bulunabilir mi bilmiyorum.
Bana hediye bir toplama bilgisayar geldi ilk geldiğinde işletim sistemi olarak W11 vardı lakin hiçbir oyunu açmıyordu dönüyor kasıyor ana menüde kalıyordu,
Ben de Windows 10 formatladım driverları güncelleyip denedim mükemmel çalışıyordu bu arada tekrar güncelleme yapıp W11, geçmesin diye otomatik güncelleştirme kapalı olarak ayarladım lakin ben işte çalışırken abim bilgisayarla oynarken yanlışlıkla güncellemeyi aktif etmiş ben eve gittiğimde çoktan W11 olmuştu ama tüm oynadığım oyunlar garip bir şekilde çalışıyor ve sorunsuzdu. Ben de üşendim tekrar format atmadım yaklaşık 1 hafta sonra ben isteyken abim aradı oyun oynarken bilgisayar mavi ekran verdi dedi.

Eve geldiğimde sadece boot ediyordu bilgisayar tamircisine götürdüm anakart arızalı BIOS güncelleme gerekiyor bu beni aşar Kayseri'de 2-3 yer var yapabilen dedi 3 yere götürdüm hiçbiri yapamadı. Sizce sorun nedir? ( kusura bakmayın biraz uzun tuttum )
Bilgisayarın özellikleri alttaki.

Rampage hacker 4x120mm RGB mesh kasa.
Rampage 650W 80+ güç kaynağı.
Gigabyte B550M DS3H DDR4 anakart.
Ryzen 5 5500 işlemci.
Patriot Viper Steel 8x2 16 GB RAM.
XFX RX 6600 8 GB ekran kartı.
SanDisk 240GB SSD.
Toshiba 500GB HDD.

LG 24gn 650b monitör.

Dosya Ekleri

• IMG-20230619-WA0006.jpg
    IMG-20230619-WA0006.jpg
    272 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, siz değerli okuyuculara bir soru sormak istiyorum öncelikle yazım biraz uzun olabilir detaylı anlatıp çözüm bulunabilir mi bilmiyorum.
Bana hediye bir toplama bilgisayar geldi ilk geldiğinde işletim sistemi olarak W11 vardı lakin hiçbir oyunu açmıyordu dönüyor kasıyor ana menüde kalıyordu,
Ben de Windows 10 formatladım driverları güncelleyip denedim mükemmel çalışıyordu bu arada tekrar güncelleme yapıp W11, geçmesin diye otomatik güncelleştirme kapalı olarak ayarladım lakin ben işte çalışırken abim bilgisayarla oynarken yanlışlıkla güncellemeyi aktif etmiş ben eve gittiğimde çoktan W11 olmuştu ama tüm oynadığım oyunlar garip bir şekilde çalışıyor ve sorunsuzdu. Ben de üşendim tekrar format atmadım yaklaşık 1 hafta sonra ben isteyken abim aradı oyun oynarken bilgisayar mavi ekran verdi dedi.

Eve geldiğimde sadece boot ediyordu bilgisayar tamircisine götürdüm anakart arızalı BIOS güncelleme gerekiyor bu beni aşar Kayseri'de 2-3 yer var yapabilen dedi 3 yere götürdüm hiçbiri yapamadı. Sizce sorun nedir? ( kusura bakmayın biraz uzun tuttum )

Ryzen 5 5500 işlemci.
SanDisk 240GB SSD.
Toshiba 500GB HDD.

LG 24gn 650b monitör.
BIOS güncellemek zor bir işlem değil hocam windows 10 kurun tekrar BIOS güncellemesenizde olur fakat güncellerseniz daha stabil olur linki şöyle bırakayım ;

BIOS Nasıl güncellenir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 11 olduğu için yeni BIOS gerekiyordur, isterseniz güncelleyin aşırı basit bir işlem (sadece elektriksel aksaklık yaşamamalısınız) eğer Windows 10'a dönerseniz sorun yüksek ihtimalle çözülecek.

BIOS güncellemek zor bir işlem değil hocam Windows 10 kurun tekrar BIOS güncellemesenizde olur fakat güncellerseniz daha stabil olur linki şöyle bırakayım;

BIOS nasıl güncellenir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok denedim lakin kasaya elektrik geliyor fanlar çalışıyor SSD çalışıyor RAM'lar kısacası hersek çalışıyor sadece görüntü gelmiyor monitörün bozuk değil kasa bozulduktan sonra ikinci ekran olarak laptopa takip kullanıyorum sorun bu.

Windows 11 olduğu için yeni BIOS gerekiyordur, isterseniz güncelleyin aşırı basit bir işlem (sadece elektriksel aksaklık yaşamamalısınız) eğer Windows 10'a dönerseniz sorun yüksek ihtimalle çözülecek.

Format olarak elimde bütün Windows'lar var fakat sadece görüntü gelmiyor.

Çok denedim lakin kasaya elektrik geliyor fanlar çalışıyor SSD çalışıyor RAM'lar kısacası hersek çalışıyor sadece görüntü gelmiyor monitörün bozuk değil kasa bozulduktan sonra ikinci ekran olarak laptopa takip kullanıyorum sorun bu.

Format olarak elimde bütün Windows'lar var fakat sadece görüntü gelmiyor.

Hiç görüntümü alamıyorsunuz?

Ryzen 5 5500 işlemci.
SanDisk 240GB SSD.
Toshiba 500GB HDD.

LG 24gn 650b monitör.

BIOS Güncellemesi yapmak aşırı basit hocam, hele Gigabyte anakartta daha basit,
İnternette videoları var bir flash gerekir sadece, tek sıkıntı, BIOS güncellemesi yaparken elektrik gitmesin, yoksa anakart brick olabilir diye biliyorum*

BIOS'a girebiliyor musunuz yoksa hiç görüntü yok mu?

Geri
Yukarı