Gigabyte B550M DS3H anakart ışıkları kontrol edilmiyor

M3rc1mek

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
asus dual rtx 2060 6gb ryzen 5 5500 adata xpg spectrix d41 16gb (2x8gb) 3200mhz asus prime B450M-K II
Merhaba anakartım Gigabyte B550M DS3H. Anakartımın uygulamasını indirdim ama sadece RAM'lerı kontrol edebiliyorum anakart üzerinden, kasa fanları ve sıvı soğutma fanları kasa tusundan değişiyor. Ben senkronize olmalarını istiyordum. Kasa fanlarını ve sıvı soğutucu fanlarını dönüştürücü ile SYS fan 2'ye taktım pompa fanını ise CPU fana. Aklımda kalan bazı sorular var acaba yanlış mı bağladım diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadaki led tuşuna 3 saniye basılı mı ne tutuyordun o zaman RGB kontrolü yazılıma geçiyordu galiba. Bende de doğru yerlere bağlamama rağmen kontrol edemiyordum tuşa basılı tuttum 3-4 saniye, sorunum çözüldü.

Merhaba, öncelikle anakartınızın revizyon numarası nedir? O anakartın rev 1.5 sürümünde bazı portlar bulunmuyor çünkü.

İkinci olarak kasanızda kontrol kartları var gibi RGB ve fanlar için. Bunların anakarta olan bağlantıları yapıldı mı? Yani ben.

1.4 revizyon ama şöyle benim kasamın fanları 3 pinli onu kontrolcüye bağladım sıvı soğutma ile birlikte ama bu sefer ışıklar yanarken fanlar dönmüyor idi, sonra coğaltıcı aldım ve ona bağladım diğer 3 pinliyi onu da anakartın Syn2 fan yerine bağladım çok bilmiyorum fanlar dönüyor ısıklarda yanıyor ama kontrol edilmiyor uygulamadan ayar yapıyorum ama bir şey değişmiyor pek anlatamadım ama bilmediğim için.

Kasadaki LED tuşuna 3 saniye basılı mı ne tutuyordun o zaman RGB kontrolü yazılıma geçiyordu galiba. Bende de doğru yerlere bağlamama rağmen kontrol edemiyordum tuşa basılı tuttum 3-4 saniye, sorunum çözüldü.

Şöyle 3 4 saniye kasa tusuna basınca direkt kapanıyor ışıklar bir şey olmuyor gene.

Son düzenleyen: Moderatör:
HM onu nasıl yapacağım bilmiyorum Gigabyte BIOS karısık geldi bana YouTube'dan bir bakayım teşekkür ederim olmazsa gene sorarım.

Denedim olmadı.

Son düzenleme:
1.4 revizyon ama şöyle benim kasamın fanları 3 pinli onu kontrolcüye bağladım sıvı soğutma ile birlikte ama bu sefer ışıklar yanarken fanlar dönmüyor idi, sonra coğaltıcı aldım ve ona bağladım diğer 3 pinliyi onu da anakartın Syn2 fan yerine bağladım çok bilmiyorum fanlar dönüyor ısıklarda yanıyor ama kontrol edilmiyor uygulamadan ayar yapıyorum ama bir şey değişmiyor pek anlatamadım ama bilmediğim için.

Şöyle 3 4 saniye kasa tusuna basınca direkt kapanıyor ışıklar bir şey olmuyor gene.
Işıklar kapanınca yazılıma gir olması lazım oradan bir ışık modu seç, bende öyle olmuştu.

Denedim olmadı şey deneyeceğim anakartın sol altında LED bağlantı yeri gibi bir şey var Digital LED LED 2 falan yazıyor onlara bağlayacağım haftaya öyle deneyeceğim

Geri
Yukarı