Gigabyte B550M DS3H TPM 2.0 Hatası

Xeaph

Decapat
Daha fazla  
Dostlar, öncelikle herkese iyi Sosyaller. Anakartımı yeniledikten sonra TPM 2.0 hatası almaya başladım. Sonrasında BIOS ekranından açmak için gerekenleri yaptım fakat bir değişiklik olmadı. Sonra kasayı açıp eksik bir işlem yapıp yapmadığıma baktım ve TPM girişinin boş olduğunu gördüm. Fakat oraya neyin takıldığını anlamadım. Beni aydınlatabilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.
Anakart: Gigabyte B550M DS3H

96c4ac1b-128d-49ed-9fc9-e2c0197fb026.jpg

TPM soketine bir şey takılmasına gerek yok, sistemde yazılımsal olarak TPM açabilirsiniz. BIOS'tan fTPM ayarını açmanız yeterli.

BIOS'ta Advanced Mode'a geçin. Settings > Miscellaneous > Trusted Computing > Security Device Support - Enable. Daha sonra geriye dönüp AMD CPU fTPM ayarını da enable yaparsanız TPM açılmış olur.

TPM soketine bir şey takılmasına gerek yok, sistemde yazılımsal olarak TPM açabilirsiniz. BIOS'tan fTPM ayarını açmanız yeterli.

BIOS'ta Advanced Mode'a geçin. Settings > Miscellaneous > Trusted Computing > Security Device Support - Enable. Daha sonra geriye dönüp AMD CPU fTPM ayarını da enable yaparsanız TPM açılmış olur.
Hocam adım adım uyguladım fakat Valorant’a girerken halen daha TPM hatası alıyorum. Oyun özelinde mi sorun var acaba

Hocam adım adım uyguladım fakat Valorant'a girerken halen daha TPM hatası alıyorum. Oyun özelinde mi sorun var acaba

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Secure Boot ile de alakalı olabilir mi? Bir de BIOS güncel mi BIOS Update bu sorunu çözebiliyor. Revizyon tarihine de bak 1.4 1.5 1.7 ise üstten seçip güncelle.

Yeni konular

Geri
Yukarı