Elektronik Gigabyte B650M DS3H AMD AM5 DDR5 Micro ATX anakart 3.651,03 TL

Gigabyte kullanıcısı olarak yazılım konusunda sanırım Gigabyte'dan daha kötüsü yok. Bir zamanların efsanesinden eser yok artık. Forumda çok fazla (ben dahil) sorun yaşayan var Gigabyte tarafında. Karar sizin, tercih sizin.
Hocam başka bir modelle arasında 1000TL fark var nerdeyse. O kadar sorunlu olduğunu bilmiyordum. Sorunlar ile ilgili bir konu açsam orada detaylı bilgi verebilir misiniz?

Artık bilmiyorum M.2 SSD mi bozuk yoksa anakart mı ama ben de B450M S2H ile A2000 kullanmaya çalıştım bir türlü olmadı. 1 yıl boyunca M.2 SSD orada durdu ben HDD'de acı çektim. Geçen ay CS3030 aldım ve kuruluyor. Başka SSD ve HDD'lere kurmayı denedim onlarda kuruluyor. A2000'i depolama olarak da kullanabiliyorum. Ama Windows kurduktan sonra boot edilmiyor.

Bu anakarti kullanıyorum 2 haftadır bir problem yaşamadım gayet memnunum. Vatan indiriminden 3.600 kusure almıştım almayı düşünen varsa aklında olsun.

Hocam başka bir modelle arasında 1000TL fark var nerdeyse. O kadar sorunlu olduğunu bilmiyordum. Sorunlar ile ilgili bir konu açsam orada detaylı bilgi verebilir misiniz?
Bizzat kendim Gigabyte Windforce 1650S kullanıcısıyım. Fan rattling yüzünden oyun keyfim kalmadı neredeyse. Her Aourus Engine indirmeye kalktığımda sistem ya kilitleniyor ya da mavi ekrana atıyordu. Afterburner kullandığım için pek üstüne düşmemiştim ama baktığımda çok fazla insan muzdaripti bu durumdan. Gigabyte Secura Boot sorunu da var. Ufak bir araştırma ile daha fazla bilgiye ulaşılabilir, şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bir de şöyle bir konu bırakayım buraya:

ASUS ROG STRIX'te de var bu sorun kardeş 🙂
Maalesef soft brick olacak kadar sorunlu değil o seri, en azından sağlam bir güncelleme ile çözülüyor. Gigabyte bunu çözmek yerine daha çok bozup, soft bricke geçmesine sebebiyet veriyor.

Bu anakartı kesinlikle önermiyorum, aldım 3.günün sonunda bilgisayar açılmadı garantiye gönderdim geldi 3 saat sonra yine bilgisayar açılmadı. BIOS'ta sorun varmış para iadesi alıp farklı bir marka alacağım büyük ihtimal.

Gigabyte b650m ds3h kullanan arkadaşlar son yorumlarınız nasıldır? Bios güncellemesi ile artık alınabilir mi? Sizde ne gibi sorunlar çıkardı ram uyumsuzluğu oluyor mu?

Ben de almayı düşünüyorum indirime girerse. Geçen hafta 3800 dü bu hafta 4700e çıktı :(

Bunu alma şunu al diye önerebileceğiniz anakartlar varsa önerilerinizi paylaşır mısınız? Teşekkürler

Gigabyte b650m ds3h kullanan arkadaşlar son yorumlarınız nasıldır? Bios güncellemesi ile artık alınabilir mi? Sizde ne gibi sorunlar çıkardı ram uyumsuzluğu oluyor mu?

Ben de almayı düşünüyorum indirime girerse. Geçen hafta 3800 dü bu hafta 4700e çıktı :(

Bunu alma şunu al diye önerebileceğiniz anakartlar varsa önerilerinizi paylaşır mısınız? Teşekkürler
ben kullanıyorum 3 ay oldu neredeyse hiçbir sorun yaşamadım. Mart ayında bios güncellemesi yaptım en son. Sıfır problemle kullanıyorum 7600x, xpg 6000 mhz ram ve rtx 2060 ile

Geri
Yukarı