Gigabyte B660M DS3h BIOS güncelleme nasıl yapılır?

Hakan Acer

Kilopat
Yer
Trabzon/Ortahisar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Gigabyte B660M DS3H ATX - Gigabyte RTX 3060Ti Vision OC - Intel i5 12600K - Gskill RipjawsV 4000MHz Cl18 (2x8) DDR4 - Silicon Power 5000/4400 MB/S M.2 4x4 gen 1TB - Aerocool Airhawk - Corsair CV750+80w - Corsair Hydro H100X Sıvı Soğutma
Herkese iyi günler. Arkadaşlar yeni sistem topluyorum.
Gigabyte B660M DS3h > GIGABYTE B660 DS3H DDR4, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar bu linkte bulunan anakartı aldım. Yeni BIOS güncellemesi olduğu söyleniyor.
İnternetten birkaç video izledim nasıl BIOS'u güncellenir diye fakat biraz anladım biraz anlamadım. Bu konuda sizlerden bilgi almak istiyordum.
İnternette izlediğim videolara göre anakarta herhangi bir donanım takmadan, sadece anakarta PSU'dan gelen işlemci ve 24 pinlik ana güç kablolarını takarak, önceden USB flash belleğe önceden BIOS dosyasını attıktan sonra anakarta takıp BIOS flash butonuna basmak gerekiyormuş. Daha sonra ışıklar sönene kadar bekledikten sonra işlem bitiyormuş. Kabaca bu şekilde anladım.
Tam olarak bu şekilde mi yapılıyor? Herhangi bir donanım takmadan sadece güç kablolarını mı takmak gerekiyor? Ve en önemli soru Gigabyte sitesinden BIOS'un orijinal en son sürüm olan dosyası hangisi aradım bulamadım. İşlemcim i5 12600K. İzlediğim örnek video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim hepinize.
konu güncel

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Peki güncel BIOS dosyasına nasıl ulaşabilirim? Biraz karışık geldi bana.

Anakartin sitesine gir orada üstte telden giriyorsan Support yazar tikladikdan sonra chipset suruceleri vs yazar bir altinda BIOS yazar tikla resim atayim daha kolay olur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220515-204413_Chrome.jpg
    Screenshot_20220515-204413_Chrome.jpg
    54,5 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_20220515-204441_Chrome.jpg
    Screenshot_20220515-204441_Chrome.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 56
Anakartin sitesine gir orada üstte telden giriyorsan Support yazar tikladikdan sonra chipset suruceleri vs yazar bir altinda BIOS yazar tikla resim atayim daha kolay olur.
Peki bios güncellemek için ekran kartı, işlemci gibi donanımları kurmak mı gerekiyor yoksa anakartı kutudan çıkardığımız gibi direk güç kablolarını takıp flash ile kurmak mı gerek

Kutudan çıkardığım gibi hiç donanım kurulumu yapmadan biosu dediğiniz gibi güncelleyeceğim. Teşekkür ederim.

Amazon Almanya'dan aldım. O şekilde yapamayabilirim. Elektrik giderse sanırım bios sıfırlama tuşu var. Umarım öyle bir şanssızlık yaşamam. 😄😄

Amazon Almanya'dan aldım. O şekilde yapamayabilirim. Elektrik giderse sanırım BIOS sıfırlama tuşu var. Umarım öyle bir şanssızlık yaşamam. 😄😄

Benim boyle bir anakart 2.senedir guncelleme yapmiyordum guncelledim yeniden açtım Gigabyte logosunda kaldı garantide bitmişti bilgisayarci arkadasimda yapamadi cop oldu yedek BIOS'da vardi ama görmüyordu.

Geri
Yukarı