Gigabyte G24F-2 monitör durup dururken bozuldu

sSombrero

Hectopat
Yer
Mozambik/Maputo
Monitör
Gigabyte G24F-2
Merhaba hocalarım.
İtopya'dan monitör almıştım 1.5 yıl önce. YouTube'dan ders videosu izliyordum ve bir anda ekran bozuldu. Kesinlikle darbe vs yok. Durup dururken gitti.
Kasayı aynı kabloyla televizyona bağladım. Onda bir sorun yok. Benimle aynı sorunu yaşayan Reddit'de bir kişi daha gördüm. Bunu garanti yapar mı? Süreç nasıl işler?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Screenshot_2024-03-11-19-57-31-677_com.miui.gallery-edit.jpg

IMG_20240311_183758.jpg

Dostum ne yaptın? Aynı monitör bende mevcut ve aynı sorunu yaşadım 1 saat önce.
Garantiye gönderdim. Şu an 3 haftadır garantide. Siz garantiye göndermeden önce seri numarasını alın. Servisteki durumunu sorgulamak için lazım olacak. Dün aradım servisi. Yurtdışına mail atmış, parça bekliyorlarmış. Net bir süre vermiyorlar ama ortalama 3-4 hafta sürebilir diyorlar. Çok uzun sürecek belliki. Ücret almıyorlar zaten kullanıcı hatası değil bu durum. Benle aynı zamanlarda almış bir arkadaşımın daha yine aynı model monitörü aynı sorunla bozuldu. Bu seride kronik sorun olabilir. Bundan sonra bu modeli tavsiye etmesek iyi olacak.

Garantiye gönderdim. Şu an 3 haftadır garantide. Siz garantiye göndermeden önce seri numarasını alın. Servisteki durumunu sorgulamak için lazım olacak. Dün aradım servisi. Yurtdışına mail atmış, parça bekliyorlarmış. Net bir süre vermiyorlar ama ortalama 3-4 hafta sürebilir diyorlar. Çok uzun sürecek belliki. Ücret almıyorlar zaten kullanıcı hatası değil bu durum. Benle aynı zamanlarda almış bir arkadaşımın daha yine aynı model monitörü aynı sorunla bozuldu. Bu seride kronik sorun olabilir. Bundan sonra bu modeli tavsiye etmesek iyi olacak.
Hocam bugün gönderdim ya hiç almadım seri no nereden bulabilirim acaba? Dediğiniz gibi kronik sorun sanırım, çok uzun süre vermişler ya.

Hocam bugün gönderdim ya hiç almadım seri no nereden bulabilirim acaba?

Garanti belgesinde ve ürünün arkasında yazıyor seri numarası. Direkt servise kargoladıysanız bildiğim kadarıyla sorgulayamıyorsunuz. İtopya'ya kargoladıysanız İtopya size seri numarasını verebilir. Servisi arayıp o numara ile sorgulayabilirsiniz.
RMA servisin numarası 0212 288 52 96.
İtopya'nın numarası 0850 259 2696.

Ek olarak İtopya'dan garanti 10 günü geçtiği için tüketici koruma kanununda yazan yasal hakkım olan geçici ürün talebinde bulundum. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş bana bir taraflarıyla güldü. Böyle bir prosedürleri yokmuş. Kanunlara hiçe saymak bu kadar kolay olmamalı ama biliyorsunuz ülkenin durumunu. Garantide 20 günü geçerse tüketici hakem heyetine başvuracağım. Yine tüketici koruma kanununda yazan 20 günlük azami tamir süresini aştığı için misliyle değişim hakkımı kullanmayı deneyeceğim.
IMG_20240403_203700.jpg

IMG_20240403_205137.jpg

Son düzenleme:
Garanti belgesinde ve ürünün arkasında yazıyor seri numarası. Direkt servise kargoladıysanız bildiğim kadarıyla sorgulayamıyorsunuz. İtopya'ya kargoladıysanız İtopya size seri numarasını verebilir. Servisi arayıp o numara ile sorgulayabilirsiniz.
RMA servisin numarası 0212 288 52 96.
İtopya'nın numarası 0850 259 2696.

Ek olarak İtopya'dan garanti 10 günü geçtiği için tüketici koruma kanununda yazan yasal hakkım olan geçici ürün talebinde bulundum. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş bana bir taraflarıyla güldü. Böyle bir prosedürleri yokmuş. Kanunlara hiçe saymak bu kadar kolay olmamalı ama biliyorsunuz ülkenin durumunu. Garantide 20 günü geçerse tüketici hakem heyetine başvuracağım. Yine tüketici koruma kanununda yazan 20 günlük azami tamir süresini aştığı için misliyle değişim hakkımı kullanmayı deneyeceğim.Eki Görüntüle 2158202
Eki Görüntüle 2158225
Hocam çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz. Ben de duruma göre aynı yolları izleyeceğim sanirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı