Gigabyte G27F 27" 144Hz 1080p monitör fazla pikselleşiyor

Netflix'i uygulama üzerinden açın Chrome'da çözünürlük kısıtlaması var.
Aga Allah razı olsun senden. Gözlerim kanıyordu çok fark varmış.
Overclock sadece Hz arttırmak için var ve senin için Virtual süper resulation var ama bir işe yaramıyor.
Dediğin şey tam olarak ne işe yarıyor?
Maalesef. Ekranınızdaki piksel sayısı belli. Daha küçük bir 1080p monitör alabilirsiniz veya büyük kullanmak istiyorsanız en azından 2K bir monitör olmalı.
Anladım dostum çok teşekkürler.

Aga Allah razı olsun senden. Gözlerim kanıyordu çok fark varmış.

Dediğin şey tam olarak ne işe yarıyor?
Rica ederim.

Arkadaşın bahsettiği şey ekranın tazeleme hızını arttırmak için. Ama sizin zaten 144 Hz ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. Masaüstü > sağ tık > görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarlarına girerek yenileme hızınızı görebilirsiniz.

Oyun da sorun yoksa videoların kalitesizligindendir. 1080p dedigine bakma bitrate diye bir şey var. 1080p 1000 bitrate ve 3000 bitrate görüntü arasında daglar kadar fark var.

Rica ederim.

Arkadaşın bahsettiği şey ekranın tazeleme hızını arttırmak için. Ama sizin zaten 144 Hz ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. Masaüstü > sağ tık > görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarlarına girerek yenileme hızınızı görebilirsiniz.
anladım teşekkür ederim
Virtual süper resulation sanal piksel oluşturuyor ekranda ekran kartının driver girip açabilirsin. Kendin dene gör.
Teşekkür ederim deneyeceğim.
Oyun da sorun yoksa videoların kalitesizligindendir. 1080p dedigine bakma bitrate diye bir şey var. 1080p 1000 bitrate ve 3000 bitrate görüntü arasında daglar kadar fark var.
Sadece videolarda oluyor oyunlarda bir sıkıntı yaşamıyorum çok şükür.

Videoların kalitesizliginden. Her 1080p yazan videoya inanma. Adam aynı videoyu 10 gb olarak 1080P olarakta internete yükleyebilir. 1080p 30 gb 40 gb olarakta yükleyebilir. Esas kaliteli 1080p görüntüyü 40 gb olan 1080p versiyonunda izlersin.

Videoların kalitesizliginden. Her 1080p yazan videoya inanma. Adam aynı videoyu 10 gb olarak 1080P olarakta internete yükleyebilir. 1080p 30 gb 40 gb olarakta yükleyebilir. Esas kaliteli 1080p görüntüyü 40 gb olan 1080p versiyonunda izlersin.
Teşekkür ederim dostum :)

Geri
Yukarı