GIGABYTE G27FC vs ASUS TUF VG279Q1A vs TUF VG27VQ

Bütçe
2100

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, şu aralar bir monitör alacağım oyun amaçlı. Yaklaşık bütçem 2100 TL civarı. Aklımda şu 3 modelden birisi var. Sizce en mantıklı hangisi olur? Şimdiden teşekkürler.

1-) Gigabyte G27FC : Gigabyte 27" G27FC 1ms 165hz HDMI,DisplayPort FreeSync G-Sync Curved Gaming Monitör fiyatı (sinerji.gen.tr)
2-) Asus TUF Gaming VG279Q1A : Asus TUF Gaming VG279Q1A 27'' 1ms 165HZ Full HD AMD FreeSync Premium IPS Oyuncu Monitörü (qp.com.tr)
3-) Asus TUF Gaming VG27VQ : Asus TUF Gaming VG27VQ 27" 165Hz 1ms (HDMI+Display+DVI-D) Fiyatı (hepsiburada.com)

Arkadaşlar kısaca olay şu. 3 monitör de 27'', 165 Hz, 1ms. Farklı olarak sadece 2. düz ekran diğerleri curved ayrıca 2. IPS panel diğerleri VA panel. Bir de 2.de yükseklik ayarı yok ancak çok da önemli olduğunu düşünmüyorum.

NOT: Arkadaşlar lütfen 27'' ile 1080p olmaz gibi yorumlar yapmayın kendim bizzat denedim ve beni rahatsız etmedi. Bunun dışında uygun monitör önerilerine açığım dediğim fiyata kadar. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
3. paylaştığın monitörün 144hz olan versiyonunu kullanıyorum. Yukarı aşağı kaldırma ve öne arkaya eğilebilme özelliği var, dik de çevrilebiliyor fakat sağ ve sola dönmüyor. Renkleri vesairede canlı. Adaptive Sync ile G-Sync açabiliyor. 27 inc 1080p için gayet iyi bence.

Ben 3. monitörü tavsiye ederdim.

Renk hakkında fikir sahibi olabilmen için kendi monitörümden bir resim paylaşayım.

P_20201123_155711.jpg

Son düzenleme:
3. paylaştığın monitörün 144Hz olan versiyonunu kullanıyorum. Yukarı aşağı kaldırma ve öne arkaya eğilebilme özelliği var, dik de çevrilebiliyor fakat sağ ve sola dönmüyor. Renkleri vesairede canlı. Adaptive Sync ile G-Sync açabiliyor. 27 inc 1080P için gayet iyi bence.

Ben 3. monitörü tavsiye ederdim.

Renk hakkında fikir sahibi olabilmen için kendi monitörümden bir resim paylaşayım.

Eki Görüntüle 747513

Teşekkür ederim cevabınız ve uğraşıp fotoğraf çektiğiniz için. 24 inch olan dik dönebiliyor ancak 27 olan dönemiyormuş. Çok da bir fark yaratmıyor benim için açıkçası. Ama en azından memnun olduğunuzu anlamış oldum yani kafamda bir tık daha öne çıktı şu an. Tekrardan teşekkürler.
Bu arada ekran kartım AMD olduğu için FreeSync kullanacağım onu da destekliyor diye biliyorum.

Teşekkür ederim cevabınız ve uğraşıp fotoğraf çektiğiniz için. 24 inch olan dik dönebiliyor ancak 27 olan dönemiyormuş. Çok da bir fark yaratmıyor benim için açıkçası. Ama en azından memnun olduğunuzu anlamış oldum yani kafamda bir tık daha öne çıktı şu an. Tekrardan teşekkürler.
Bu arada ekran kartım AMD olduğu için FreeSync kullanacağım onu da destekliyor diye biliyorum.
Benimki de 27 inc ve dik dönebiliyor. FreeSync ve G-sync her ikisini de destekliyor.

Benimki de 27 inc ve dik dönebiliyor. FreeSync ve G-sync her ikisini de destekliyor.
Allah Allah Asus'un sitesinde aynı modelin 24'' versiyonunda en altta dik dönebiliyor vs. diye gösterilmiş ancak 27'' olan benim koyduğumda sadece öne arkaya ve sağa sola dönüş var dik olarak döndürülmüyor diye yazılmış belki sizin versiyon bir tık farklı olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı