Gigabyte G27Q vs ASUS TUF VG27AQ1A

Otrivine

Decapat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Gemi Operasyon Uzmanı
Başlıktan anlayacağınız gibi hangisi alınmalı? Biri İtopya'da 4500 lira diğeri gaminggentr de 5000 fakat cashback ve ekipmanı anlat ile 4300'lere kadar iniyor. Hangisi alınmalı? Hangi site üzmez ve hangi ürün daha iyidir?

Teknik özelliklerini buradan karşılaştırabilirsiniz. Deneyim açısından kullanan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

Ama parlaklık oranı G27Q'ye göre baya düşük haberiniz olsun.
Parlaklık konusunda kullananların yeterli olduğunu söylüyorlar, sadece teknik özellik bakımından bakınca yanıltabiliyor.

Teknik özelliklerini buradan karşılaştırabilirsiniz. Deneyim açısından kullanan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

Parlaklık konusunda kullananların yeterli olduğunu söylüyorlar, sadece teknik özellik bakımından bakınca yanıltabiliyor.

Karşılaştırmalarına baktım hep gerçekten özellik konusunda birbirinden üstün olma sayıları neredeyse eşit. Belki deneyimlemiş olanlar çıkar diye sordum. Bir de İtopya hakkında ölü piksel konusunda pek fazla olumsuz yorum gördüm. Ama Gaming gen TR hakkında pek fikrim yok.

Karşılaştırmalarına baktım hep gerçekten özellik konusunda birbirinden üstün olma sayıları neredeyse eşit. Belki deneyimlemiş olanlar çıkar diye sordum. Bir de İtopya hakkında ölü piksel konusunda pek fazla olumsuz yorum gördüm. Ama Gaming gen TR hakkında pek fikrim yok.
Ben ASUS olan monitörü Gaming Gen TR'den aldım ama ölü piksel çıktığı için değişime gönderdim o yüzden inceleme fırsatı bulamadım. Müşteri temsilcisi değiştirebileceklerini söyledi ama henüz inceleme aşamasında olduğu için kesin bir şey diyemeyeceğim.

Ben ASUS olan monitörü Gaming gen TR'den aldım ama ölü piksel çıktığı için değişime gönderdim o yüzden inceleme fırsatı bulamadım. Müşteri temsilcisi değiştirebileceklerini söyledi ama henüz inceleme aşamasında olduğu için kesin bir şey diyemeyeceğim.

Tek ayrım yapabildiğim nokta ASUS 3 yıl Gigabyte 2 yıl garantili. Sırf bu yüzden ASUS'a yöneleceğim sanırım. Bir de ASUS çok ürün kullandım fakat Gigabyte kullanmadım müşteri desteği garanti vs konusunda hiç fikrim yok.

Tek ayrım yapabildiğim nokta ASUS 3 yıl Gigabyte 2 yıl garantili. Sırf bu yüzden ASUS'a yöneleceğim sanırım. Bir de ASUS çok ürün kullandım fakat Gigabyte kullanmadım müşteri desteği garanti vs konusunda hiç fikrim yok.
Dediğim gibi sadece teknik anlamda konuşuyorum. Ben olsam ASUS olan monitörü seçerdim çünkü panelin özellikleri bakımından bariz önde ayrıca ASUS monitör resmi olarak G-sync destekliyor.

10 bit özelliğini açınca maksimum 120hz olarak çalışabiliyor bilginiz olsun.

Son düzenleme:
En büyük farkları birinin 10 bit diğerinin 8 bit olması. Garanti değil. Kendim 8 bit bir monitör kullanıyorum ve 8 bitin sorunlarını hayli hayli yaşıyorum.

Asusu alıyorum umarım öölü piksel vs çıkmaz. Siz sonucu benimle paylaşır mısınız ?

Dediğim gibi sadece teknik anlamda konuşuyorum. Ben olsam ASUS olan monitörü seçerdim çünkü panelin özellikleri bakımından bariz önde ayrıca ASUS monitör resmi olarak G-sync destekliyor.

10 bit özelliğini açınca maksimum 120hz olarak çalışabiliyor bilginiz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı